Darboğaz Niye Büyük Dert?

Hocam inşallah tez zamanda istediğiniz sisteme bir şekilde kavuşursunuz. Allah şans ve nasip versin.

Bununla beraber size katılmıyorum. İşlemci-GPU darboğazı diye bir şey var. Yani siz mesela "Benim arabam yok, bir Broadway'e bile razıyım" diyorsunuz ama örneğin bir Mercedes'e bisiklet lastiği takmak adamı öldürmez diyorsunuz çünkü nasılsa o araba bir şekilde yürüyecek. Öldürmez çok şükür de, tıngır mıngır gideceksek niye Mercedes alalım ki? O arabayı alan uygun lastiğini de alır vs vs. Neyse konuyu saptırmayayım, ram darboğazı da vardır, CPU darboğazı da, GPU darboğazı da. PSU bile darboğaz yaptırabilir bir sisteme. Bunların hepsi de insanın canını sıkar. O yüzden burada konular açıp sorular sorup en dengeli sisteme ulaşmaya çalışıyoruz

Sadece ekran kartının tamamını harcayamazsın, tam performans vermez.
Aman ne küçük bir dert.
benim sistemim bilgisayarım yok o zaman bu daha büyük dert.
İnsanların dertleri değişir. Kimse "aa bak bunun bilgisayarı yokmuş benim dert ettiğim şeye bak" demiyor. Bu konuya da yazında 2 3 defa değinmişsin. Kimse kimsenin derdine karışamaz.

Darboğaz konusuna gelince. Sistemim 1650 Super ile i3 9100F. Param buna yetti, anca bu işlemciyi alabildim. Ayarlar göründüğü gibi ultrada. Yani darboğazın öncemli ölçüde azalması lazım ama yok. RAM ile de alakalı değil bu. Bildiğin işlemci güçsüz. Sistemimde sıkıntı da yok bu arada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Demem o ki boş yapıp sosyali böyle konularla kirletmeyin. Yok neymiş dertleri çok küçükmüş, insanlar bunu niye abartıyolarmış falan filan. Boş laflarla konuyu da doldurmayın.

4K'da oynasa bile işlemci hala %100 kullanılıyor. Siz bir de 2K-1080P çözünürlüklerinde görün sonuçları. Ayrıca %10'dan fazla darboğaz olmadığı sürece pek sıkıntı yaratmaz, sadece 5 - 10 FPS kaybettirebilir, herhangi bir Drop sorunu oluşturmaz.

Hocam inşallah tez zamanda istediğiniz sisteme bir şekilde kavuşursunuz. Allah şans ve nasip versin.

Bununla beraber size katılmıyorum. İşlemci-GPU darboğazı diye bir şey var. Yani siz mesela "benim arabam yok, bir Broadway'e bile razıyım" diyorsunuz ama örneğin bir Mercedes'e bisiklet lastiği takmak adamı öldürmez diyorsunuz çünkü nasılsa o araba bir şekilde yürüyecek. Öldürmez çok şükür de, tıngır mıngır gideceksek niye Mercedes alalım ki? O arabayı alan uygun lastiğini de alır vs vs. neyse konuyu saptırmayayım, RAM darboğazı da vardır, CPU darboğazı da, GPU darboğazı da. PSU bile darboğaz yaptırabilir bir sisteme. Bunların hepsi de insanın canını sıkar. O yüzden burada konular açıp sorular sorup en dengeli sisteme ulaşmaya çalışıyoruz.

Kesinlikle katılıyorum. En iyi performansı alabilmek için dar boğaz olur mu diye tartışan insanlara benim bilgisayarım bile yok alın birini gitsin gibi bir yaklaşım çok garip geldi bana.

Aman ne küçük bir dert.

İnsanların dertleri değişir. Kimse "aa bak bunun bilgisayarı yokmuş benim dert ettiğim şeye bak" demiyor. Bu konuya da yazında 2 3 defa değinmişsin. Kimse kimsenin derdine karışamaz.

Darboğaz konusuna gelince. Sistemim 1650 Super ile i3 9100F. Param buna yetti, anca bu işlemciyi alabildim. Ayarlar göründüğü gibi ultrada. Yani darboğazın öncemli ölçüde azalması lazım ama yok. RAM ile de alakalı değil bu. Bildiğin işlemci güçsüz. Sistemimde sıkıntı da yok bu arada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Demem o ki boş yapıp sosyali böyle konularla kirletmeyin. Yok neymiş dertleri çok küçükmüş, insanlar bunu niye abartıyolarmış falan filan. Boş laflarla konuyu da doldurmayın.
Sizin bu videoda aldığınız değerler normal değil bu arada haberiniz olsun. O işlemci çok az darboğaz oluşturarak ama hissettirmeyerek GTX 1650S'i besleyebilir.

Kesinlikle katılıyorum. En iyi performansı alabilmek için darboğaz olur mu diye tartışan insanlara benim bilgisayarım bile yok alın birini gitsin gibi bir yaklaşım çok garip geldi bana.

Ne için bu tartışma ben alın demedim.
Tamam sakin, konu bitti anlık şeyle konuyu açtım zaten.
Yok yani sadece varsın olmasın, mezarıma mı koyacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı