Darboğaz overclock ile çözülebilir mi?

EosUranos

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bende X370 chipsetli bir anakart var ve 2700X işlemci kullanıyorum 4.2 GHz stabil overclock ( sıvı soğutma ) ile sistemim çalışmakta. RAM'ler de 2833 MHz (daha üstüne çıkamadım bir türlü bıraktım Max 3000MHz aslında )

Konumuza dönecek olursak 1080P destekli oyuncu monitörüm mevcut 144Hz, ekran kartımda GTX 1080 > kartımı DLS vs özelliklerden yararlanamadığı için değişmek istiyorum fakat 1K oyunculuğun üzerine çıkıldığında darboğaz konuları başlıyor. RTX 3070 veya 3080 de bu şekilde OC de olsa yine darboğaz yapar mı?
Desteğiniz için teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, bende X370 chipsetli bir anakart var ve 2700X işlemci kullanıyorum 4.2 GHz stabil overclock ( sıvı soğutma ) ile sistemim çalışmakta. RAM'ler de 2833 MHz (daha üstüne çıkamadım bir türlü bıraktım Max 3000MHz aslında )

Konumuza dönecek olursak 1080p destekli oyuncu monitörüm mevcut 144Hz, ekran kartımda GTX 1080 > kartımı dls vs özelliklerden yararlanamadığı için değişmek istiyorum fakat 1K oyunculuğun üzerine çıkıldığında darboğaz konuları başlıyor. RTX 3070 veya 3080 de bu şekilde OC de olsa yine darboğaz yapar mı?

1080p de darboğaz olur bu yüzden 2K oynamanız gerekebilir oynadığınız oyuna göre değişir bu arada GTX 1080 ile çok rahat 144 FPS alınabilir zaten yeni bir karta geçmek ne kadar gerekli tartışılır.

Konumuza dönecek olursak 1080P destekli oyuncu monitörüm mevcut 144Hz, ekran kartımda GTX 1080 > kartımı DLS vs özelliklerden yararlanamadığı için değişmek istiyorum fakat 1K oyunculuğun üzerine çıkıldığında darboğaz konuları başlıyor. RTX 3070 veya 3080 de bu şekilde OC de olsa yine darboğaz yapar mı?
1080P de her türlü darboğaz yaşayacaksınız kaçarı yok. Ama sağlam bir overclockla azaltabilirsiniz. Asla sıfıra inmez ama.

O.C ile bunu aşabilirsiniz.

Ancak bu piyasada kart bulabilir misiniz bulsanız bile bütçenizin yeteceği belirsiz.

1080p de her türlü darboğaz yaşayacaksınız kaçarı yok. Ama sağlam bir overclockla azaltabilirsiniz. Asla sıfıra inmez ama.

Benim merak ettiğim kayıp ne kadara iner ama bir de AMD'ya da NVIDIA kart olması fark ettirir mi ( azaltmak adına AMD bir kart daha az darboğaz yapar gibi bir şey söylemek mümkün mü? )

Benim merak ettiğim kayıp ne kadara iner ama bir de AMD'ya da NVIDIA kart olması fark ettirir mi ( azaltmak adına AMD bir kart daha az darboğaz yapar gibi bir şey söylemek mümkün mü? )

Böyle bir şey mümkün değil maalesef.

Ekran kartı stokları bitti ve artık çok zor bulunuyor bence şu anda elinizde olan kart ile devam edin ileriki zamanlarda kart değiştirmeye bakın.

Bulsanız bile aşırı derecede pahalı olacaktır ve ederi fiyatına satılmamış olacaktır.

O.C ile bunu 1080P'ye bir şekilde darboğaz yaşatmayacak şekilde ayarlayabilir veya DSR açıp 2K en yüksek grafik ayarlarında biraz O.C desteği ile darboğaz olmadan oynayabilirisiniz.

RTX 3000 serisi zaten 1080p oyunculuk için değil 2K ve üzeri için çıkış yapmış bir seri.

Geri
Yukarı