Darboğaz sonucunda işlemci zarar görür mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bak simdi sana canli kanit sunacagim. Islemci kendini her %100 kullandiginda ayni guc tuketimini sergilemez bunu asagida gosterecegim simdi sana anlaman icin. Bu seyleri kafanda nasıl kurduguna hayranlikla bakiyorum.

Aaaaaaa nasıl olur ya, ıslemcım %100 kullanılıyor? Neden watt degerlerı farklı? Allah kahretsın, dıger 4 threadım nerede? Tatıle mı cıktı? Aloooo Core 5 yasiyor musun? Bana cevap ver.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu neye göre hesapladınız ki? Bu işlemcilerin sonsuz bir kaynağı yok, çekeceği güç belli. Bir süre sonra "ben bu hızda iyiyim" deyip köşeye çekilir, böyle bir mantık olmaz. Sınırsız güç çeken parçalarımız olsaydı, yeni parça almaya gerek kalmazdı, herkes elinde kağıt kalemle OC rehberi yazardı ve 6600 XT dediğiniz karta OC ile ulaşırdık. Bir sonraki sene de 7700 XT için uğraşırdık ancak bu parçaların bir sıcaklık, güç ve voltaj limitleri dolayısıyla istesenizde bu limiti geçemezsiniz. İşlemci, ha ben buna yetişemiyorsam full gücümden daha yükseğe tırmanayım olayı olamaz.

Çok sağlıklı bir kullanım şekli 102 derece gayet makul

Adamı öyle patlatırlar işte, sanırım çarpma bölmeyi yeni öğrenmişsin ve kafandan bir şeyler uydurup burada insanlara çokbilmiş yapayım deyip gelmişsin ve konu açmışsın, dikkat et üzülürsün.

Aslında arkadaşın araştırıp buraya hipotez sunması güzel bir şey ama üzerinde çalışılması lazım sadece teorik olrak değil deneysel olarak test edilmeli eğer @LaruN hocam test yapabilme imkanı varsa hipotezini doğrulayanilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcilerde gayet soğukmuş bu arada, oradan da çürüdü.

@Konyalı Bilgisiyarcı testler var zaten. Yukarıda attığım videodaki gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…