İşlemci 100 derecede zarar görür mü?

@ThrottleStop Bu arada benimki de Prime95 testinde 90 derece civarı oluyordu. Ha 130W değildi tabii ki ama 60'larda bir şeydi. Zaten İ3-12100F 65 W diye biliyorum.

@ThrottleStop Bu arada benimki de Prime95 testinde 90 derece civarı oluyordu. Ha 130W değildi tabii ki ama 60'larda bir şeydi. Zaten İ3-12100F 65 W diye biliyorum.
Çözüm olarak iyi bir hava soğutma yada 240mm sıvı soğutma alınabilir yada masraftan biraz daha kaçınmak adına kaliteli bir macun sürülebilir, tabi stok soğutucuya kaliteli bir macun sürersen ne kadar etki eder emin değilim.

Bence ilk olarak güzel bir macunla yenileyin eğer olmaz ise iyi bir hava soğutucu yada 240mm sıvı soğutucu almanızda fayda var.

Çözüm olarak iyi bir hava soğutma yada 240mm sıvı soğutma alınabilir yada masraftan biraz daha kaçınmak adına kaliteli bir macun sürülebilir, tabi stok soğutucuya kaliteli bir macun sürersen ne kadar etki eder emin değilim.
Hocam termal macun sürmek garantiyi yakmıyor muydu? Benim işlemcimin garantisi henüz bitmedi.

Bakalım artık, ileride bir sıvı soğutma almayı düşünebilirim.

@Emir M. @ThrottleStop

Hocalarım tekrardan merhabalar, oyunu açtım ve gölgelendiriciler yüklendi. Ayarlardan neredeyse her şeyi en yükseğe aldım. İşlemci oyun içi max 75 derece görüyor. 75 derece sıcaklığının sorun olacağını düşünmüyorum, ekran kartı ise 78 derece üstüne çıkmıyor. Sanırım bu şekilde bir sıkıntı olmayacaktır. Çok sevinçliyim, sonunda oyunu oynayabileceğim :)

Bu arada DLSS falan açmadım, oyun 75-80 FPS civarı.

Yine edit: Evin içinde 75-80 civarıymış, dışarı çıkınca 55'lere düştü :D Şimdi kalite modunda DLSS açtım ve dışarıda 70 FPS civarı.

Son düzenleme:
Hocam termal macun sürmek garantiyi yakmıyor muydu? Benim işlemcimin garantisi henüz bitmedi.

Bakalım artık, ileride bir sıvı soğutma almayı düşünebilirim.

@Emir M. @ThrottleStop

Hocalarım tekrardan merhabalar, oyunu açtım ve gölgelendiriciler yüklendi. Ayarlardan neredeyse her şeyi en yükseğe aldım. İşlemci oyun içi max 75 derece görüyor. 75 derece sıcaklığının sorun olacağını düşünmüyorum, ekran kartı ise 78 derece üstüne çıkmıyor. Sanırım bu şekilde bir sıkıntı olmayacaktır, çok sevinçliyim, sonunda oyunu oynayabileceğim :)

Bu arada DLSS falan açmadım, oyun 75-80 FPS civarı.
Çok sevindim hocam sorunu çözebilmenize, bu hikayeden çıkarmamız gereken ders last of us gölgelendiricleri yüklemesini stress testi olarak kullanabiliriz.
prime95'ten daha etkili

Geri
Yukarı