Kargoda işlemci zarar görür mü?

Kenlor53e

Decapat
Bir satıcının yorumlarını okudum ve anakart klavye siparişlerinde bazılarının bozuk çıktığını ve iade yapılmadığını söylüyorlar. Ben de oradan işlemci sipariş etmiştim kargoda bir zarar görür mü? Bu işlemciyi deneme fırsatım olmayacak uzun bir süre. Yani nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstüne ağır yük binmediği, aşırı kuvvet ile darbe verilmediği sürece olmaz ama kutu içindeki arızalı veya kusurlu olur o ayrı konu.

Güzel paketlerse hiçbir şey olmaz diye düşünüyorum.

İşlemci kutusunu açarken video çekin, işlemciyi kutudan çıkarttığınız andan itibaren pinleri kameraya bir güzel gösterin. Daha sonra yamuk, kırık pin varsa video ile iade yapın. Belki videoya gerek olmaz ama fazla kanıt göz çıkartmaz :D. Ben hep öyle yaparım işlemcinin tüm pinlerini bir güzel kameraya gösteririm bugüne kadar hiç yamuk pin gelmedi ama olsun tedbir.

Aslında kargo çalışanı teslimat yaptığı an da bekleterek kontrol etme hakkımız var. Ancak ülkemizde süreç "lanet olsun bu işe!" mantığıyla yapıldığı için kapıda hemen teslim alıp yolumuza bakıyoruz. Eğer aklınızda soru işareti olacaksa: Kargo çalışanına açıklamanızı sunun, önünde ayrıntılı şekilde paket açılışı yapın, kontrol edin. Eğer bunu es geçerseniz ve bir sorun yaşarsanız iade hakkınız sekteye uğrar.

Yeni konular

Geri
Yukarı