Çözüldü Darboğazı engellemek için ekran kartıma nasıl yük bindirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler i5 2400 R7 370 4 GB 8 GB RAM'li bir sisteme sahibim. İşlemcim yetersiz kaldığı için darboğaz yaşıyorum, özellikle Valorant'ta çok yaşıyorum. Çözünürlük zaten 1080p de ayarları da düşürsem de yükseltsem de bir şey değişmiyor sizce ekran kartımın performansını nasıl yükseltebilirim?

Çözüm
Tabii hocam.

Hocam girdim işlemci kullanımı %100 bunun %85-90ı Valorant, %10-15 ise Vanguard'ın. RAM kullanımı ise 5, 5-6 GB arasında.

Hocam işlemci kullanımı normal RAM kullanımı düştü mü drop sorunu ortadan kalktı mı?
Hocam şu 2 videodakileri uygulayıp sistemi restart atım oyuna girip bir daha değerleri kontrol eder misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İyi günler i5 2400 R7 370 4 GB 8 GB RAM'li bir sisteme sahibim. İşlemcim yetersiz kaldığı için darboğaz yaşıyorum, özellikle Valorant'ta çok yaşıyorum. Çözünürlük zaten 1080p de ayarları da düşürsem de yükseltsem de bir şey değişmiyor sizce ekran kartımın performansını nasıl yükseltebilirim?

Performans olarak sıkıntı yaşamıyorsan pek uğraşma.

Yeni tek çekirdek gücü daha yüksek bir işlemci alarak yükseltirsiniz Online oyunlar tek çekirdek gücüne bakıyor mesela i7 3770 +40 FPS daha fazla verecektir o işlemciye göre.

Performans olarak sıkıntı yaşamıyorsan pek uğraşma.

Şöyle 120-130FPS alıyorum ama anlık olarak bir anda 60-70e düşüyor sürekli droplanma yaşıyorum. Kontrol ettiğimde %70-80 RAM kullanımı var.
Yeni tek çekirdek gücü daha yüksek bir işlemci alarak yükseltirsiniz Online oyunlar tek çekirdek gücüne bakıyor mesela i7 3770 +40 FPS daha fazla verecektir o işlemciye göre.

i7 3770 almayı düşünüyorum zaten. Gerçekten 40FPS'ye yakın verir mi?

Şöyle 120-130FPS alıyorum ama anlık olarak bir anda 60-70e düşüyor sürekli droplanma yaşıyorum. Kontrol ettiğimde %70-80 RAM kullanımı var.

Evet fazladan FPS garanti verir ama yanında RAM miktarınıda yükselt mesela 2 tane 8 GB RAM çift kanal ile bir de i7 3770 +50 FPS kadar artış olur.

40 FPS bilmem ama drop ve FPS düşmesi gibi sorunlar gider.

Evet fazladan FPS garanti verir ama yanında RAM miktarınıda yükselt mesela 2 tane 8 GB RAM çift kanal ile bir de i7 3770 +50 FPS kadar artış olur.

Şöyle şu anda çift slotta 4x4 olarak dolu. 16 yapabilmem için satıp 8x8 almam lazım ya da birini satıp 8 almam lazım.

Şöyle şu anda çift slotta 4x4 olarak dolu. 16 yapabilmem için satıp 8x8 almam lazım ya da birini satıp 8 almam lazım.

12 GB RAM ile tam verim alır mı bilemem aynı bellek modülü olması daha sağlıklı olur yani 4+4 veya 8+8 gibi yapın her zaman. Ve aynı CL MHz marka model eşlemeye çalışın.

Geri
Yukarı