Çözüldü Darboğazı engellemek için ekran kartıma nasıl yük bindirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler i5 2400 R7 370 4 GB 8 GB RAM'li bir sisteme sahibim. İşlemcim yetersiz kaldığı için darboğaz yaşıyorum, özellikle Valorant'ta çok yaşıyorum. Çözünürlük zaten 1080p de ayarları da düşürsem de yükseltsem de bir şey değişmiyor sizce ekran kartımın performansını nasıl yükseltebilirim?

Çözüm
Tabii hocam.

Hocam girdim işlemci kullanımı %100 bunun %85-90ı Valorant, %10-15 ise Vanguard'ın. RAM kullanımı ise 5, 5-6 GB arasında.

Hocam işlemci kullanımı normal RAM kullanımı düştü mü drop sorunu ortadan kalktı mı?
Hocam şu 2 videodakileri uygulayıp sistemi restart atım oyuna girip bir daha değerleri kontrol eder misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam onun için değil silip yüklerim o sıkıntı değil.

Hocam bazı kullanıcıların Discord'un yüksek RAM tükettiği ile ilgili şikayetlerini okumuştum. Bir de Görev Yöneticisi'nden başlatma seçeneklerinden Valorant ve önemli bulduğunuz programlar hariç hepsini devre dışı bırakın ardından restart atıp bir daha değerelere bakın.
İyi de o işlemci ile %10 darboğaz ya olur ya olmaz. Kafaya takacak durum yok.

Hocam arkadaşta RAM kaynaklı bir drop sorunu var onu çözmeye çalışıyoruz.

R7 370'de desteği var mı bilmiyorum ancak tek derdiniz eğer ki darboğaz ise VSR'dan çözünürlüğü 2 ya da 4 k yapabilirsiniz. Bu sayede 1080p monitör kullanmanıza karşılık görüntü daha yüksek çözünürlük ile işlenir ve ekran kartını yük altına sokabilirsiniz.

R7 370'de desteği var mı bilmiyorum ancak tek derdiniz eğer ki darboğaz ise VSR'dan çözünürlüğü 2 ya da 4 k yapabilirsiniz. Bu sayede 1080p monitör kullanmanıza karşılık görüntü daha yüksek çözünürlük ile işlenir ve ekran kartını yük altına sokabilirsiniz.

Hocam merhaba bende de 900p monitör kullandığım için darboğaz sorunu yaşıyorum bu VSR nedir ve nasıl kullanabilirim?

Hocam merhaba bende de 900p monitör kullandığım için darboğaz sorunu yaşıyorum bu VSR nedir ve nasıl kullanabilirim?

Hocam bazı kullanıcıların Discord'un yüksek RAM tükettiği ile ilgili şikayetlerini okumuştum. Bir de Görev Yöneticisi'nden başlatma seçeneklerinden Valorant ve önemli bulduğunuz programlar hariç hepsini devre dışı bırakın ardından restart atıp bir daha değerelere bakın.

Hocam arkadaşta RAM kaynaklı bir drop sorunu var onu çözmeye çalışıyoruz.

Hocam Görev Yöneticisi'nden oynarken değerlere bakıyorum yani %90 küsur Valorant kullanıyor geri kalan Discord vs. %2-5 falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı