Dark F40 ve ASUS H110M-D, i3 9100F ve RX 580 ile uyumlu mu?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle 3 adet merak ettigim soru var, cevaplarsanız sevinirim.
1. Anakartım: ASUS H110M-D, bu işlemci uyumlu mudur?
Intel Core i3-9100F.

2. Kasam da: Dark F40 500W.
Takmak istedigim ekran kartı: Ekran Kartı

3. Ayrıca güç kaynagı da 500W, 8 GB DDR4 2133 MHz kullanmış oldugum RAM var, takviye yapıp RAM'leri 16 GB yapsam herhangi bir sıkıntı olur mu PSU tarafında?

Toplam olarak bütçeniz ne kadar LGA 1151 V1.
Alacağın güçlü işlemcileri ederinden fazlaya satıyorlar Ryzen'e geçebilirsin.
İşlemciye ayırabilecek bütçem 1200 TL
Toplam olarak bütçeniz ne kadar LGA 1151 V1.
Alacağın güçlü işlemcileri ederinden fazlaya satıyorlar Ryzen'e geçebilirsin.
Bu tarz konulardan fazlasıyla açtım dolar yüksek oldugu için bütçemi hep bir tarafa bıraktım lakin mevcut sistemi satıp yeni sistem mi alsam apu yoksa bu sistemi mi yükseltsem emin degilim

.

.

.

Ekran kartı olarak bu kartı alabilirsiniz anakart+işlemci=1340 TL tuttu ama alıcağınız ekran kartı 1650 TL idi benim önerdiğim e. K. Bir tık daha performanslı ve daha ucuz 1400 TL oradan artan parayla anakart+işlemciye parayı ayırabilirsin.

.

.

.

Ekran kartı olarak bu kartı alabilirsiniz anakart+işlemci=1340 TL tuttu ama alıcağınız ekran kartı 1650 TL idi benim önerdiğim e. K. Bir tık daha performanslı ve daha ucuz 1400 TL oradan artan parayla anakart+işlemciye parayı ayırabilirsin.
RAM ne olacak?
Dipnot: Anakart DDR4'müş özür dilerim :)

.

.

.

Bu parayı verdikten sonra tek fan almak saçmalık, RX580 daha mantıklı olacaktır 8GB avantajı da var.

Geri
Yukarı