Dark Flash DLX21 fan RGB ile bileşen RGB senkronize olmuyor

Bornedleader

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Dark Flash DLX21 kasa modelindeki fanların RGB'leri anakart ve RAM RGB'leri ile senkronize çalışmıyor. Armoury Crate ile anakart ve RAM RGB'leri kontrol edilebilirken kasa üzerindeki fan RGB'lerini kontrol edemiyorum. Bunun teknik bir sebebi var mı? Yoksa kasa modelinin eksikliği mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
ROG STRIX B550-F Gaming Wi-Fi 2 @Kagan3496
kasanızda fanları kontrol eden bir kontrolcü mevcut kutu gibi bir ürün kasanın genelde kabloların saklandığı bölgeye koyarlar mıknatıslı olur yapışır oraya bir yere onun üzerinde M/B sync gibi bir giriş var 3 pinli o mevcut mu ?

@Kagan3496 evet mevcut açıkta kalan hiç kablo kalmadı yanlış yere mi taktım acaba.

Sanırım ben onu HDD gen 2'ye takmışım. Sabah sakin kafa ile RGB'ye takayım. Sonucu paylaşırım. Teşekkürler yardımcı oldunuz gerçekten @Kagan3496 Bey.

Son düzenleme:
@Kagan3496 evet mevcut açıkta kalan hiç kablo kalmadı yanlış yere mi taktım acaba.
o M/B sync kabloyu anakarta bağlamanız lazım ama fanlarınız ARGB olmalı dark flash kasalarda genelde ARGB fanlar olur yani aynı anda birden fazla renk destekliyorsa fanınız ARGBdir bunu baz alarak 3 pinli bir kablo var 5 voltluk onu anakartınıza bağlamanız gerek sonrasında Asus Sync mı artık hangi yazılımı kullanıyorsanız bütün kasanız anakartla senkron çalışacaktır

O m/b Sync kabloyu anakarta bağlamanız lazım ama fanlarınız ARGB olmalı Dark flash kasalarda genelde ARGB fanlar olur yani aynı anda birden fazla renk destekliyorsa fanınız ARGB'dir bunu baz alarak 3 pinli bir kablo var 5 Volt'luk onu anakartınıza bağlamanız gerek sonrasında ASUS Sync mı artık hangi yazılımı kullanıyorsanız bütün kasanız anakartla senkron çalışacaktır.

Teşekkürler hocam tekrar, RGB fanlar evet. Yarın onları tekrar kontrol edeyim bari.

Bahsi geçen kablo bu değil mi ve benim anakart 4 pin girişli bu grişe uygun rdd gen 2 giriş var RGB firişleri buna uymuyor.

@Kagan3496 hocam konuya bakabilirseniz eğer sevinirim takıldım ne yapacağım konusunda fikrim yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20230129_084929.jpg
    IMG_20230129_084929.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Teşekkürler hocam tekrar, RGB fanlar evet. Yarın onları tekrar kontrol edeyim bari.

Bahsi geçen kablo bu değil mi ve benim anakart 4 pin girişli bu grişe uygun rdd gen 2 giriş var RGB firişleri buna uymuyor.

@Kagan3496 hocam konuya bakabilirseniz eğer sevinirim takıldım ne yapacağım konusunda fikrim yok.
evet giriş bu bununla birlikte kontrolcünüzde buna uygun bir giriş daha var bir ucu farklı bir ucu farklı olması gerekiyor kablonuzun size fotosunu atacağım örnek olarak kırmızı yuvarlak içine aldığım kablonun ucunun teki anakarta diğer teki ise kontrolcünüze bağlanacak ondan sonra istediğiniz gibi fanlarınızın renkleri ramlerinizle sıvı soğutma rgb ile hepsi bir yanacaktır hatta efektler bile aynı olacaktır

Dosya Ekleri

• qwdqwdasdqwdaw.png
    qwdqwdasdqwdaw.png
    201,9 KB · Görüntüleme: 20
Evet giriş bu bununla birlikte kontrolcünüzde buna uygun bir giriş daha var bir ucu farklı bir ucu farklı olması gerekiyor kablonuzun size fotosunu atacağım örnek olarak kırmızı yuvarlak içine aldığım kablonun ucunun teki anakarta diğer teki ise kontrolcünüze bağlanacak ondan sonra istediğiniz gibi fanlarınızın renkleri RAM'lerinizle sıvı soğutma RGB ile hepsi bir yanacaktır hatta efektler bile aynı olacaktır.

Kablo tam olarak işaretli yerden geliyor evet. Kasa üzerindeki LED tuşu ile istediğim gibi kontrol edebiliyorum ama uygulama ile bunu başaramıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı