RGB fanlar anakartla senkronize olmuyor

Bugraaatm

Hectopat
Kasada 6 tanesi kasanın içinde gelen Gamepower silence ve 3 tane de Gamepower Air turbine fanlar mevcut. Fanları yine kasanın yanında gelen Hub'a bağladım, sonradan eklediğim 3 tane Air Turbine'i bağlamak için gereken Hub'a hiç dokunmadım, 9 fanı da aynı Hub'a bağladım. Daha sonra 3 pinli ARGB dişi girişi anakartın (Gigabyte B450 aorusm) d_led1 kısmına bağladım. Fanları anakarta bağlamak için kumandadan 3 sn söylediği butona bastım ancak fanlar kafayı yedi. deli gibi tüm renkler yanmaya başladı. Anakartın yazılımı üzerinden fanların ışıklarını kapatma seçeneğini seçsem bile fanlarda hala blink efekti ile belli belirsiz ışıklar yanmaya devam etti.(videosunu çektim ama buraya video nasıl ekleniyor bilmiyorum)

bir de dipnot olarak fanların kullanım kılavuzuna baktım ve şöyle yazıyordu:

o5sz5z.jpg

Yani Hub'da rf yazan yerden C ve D şeklinde 2 çıkış çıkıyor ve kılavuz diyor ki Gigabyte anakartın varsa D çıkışını tak anakartına ancak sorun şu ben bu çıkışlardan hangisi C hangisi D bilmiyorum.

o rf kısmından çıkan çıkışlar şu ikisi:

c05ifz.jpg

Ayrıca burada anlamadığım bir nokta daha var. Kullanma kılavuzunda "2 pin Gigabyte anakartları destekler" yazıyor ancak argb'nin çalışması için 3 pin gerekmiyor mu?
Sorunu buldum ancak çözümü galiba yok. Resimde 3 pinli ama boşluklu olan dişi girişin yanında bir adet de boşluksuz 3 pin girişli kablo var(bu kabloya VDG deniyormuş). Kullanma kılavuzu Gigabyte anakartlar için onu kullanın demiş ama benim anakart Gigabyte olmasına rağmen öyle bir vdg girişi yok. Sadece o boşluklu olan kablonun gireceği 3 pinlik girişler var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı