Dark Freezer x128 VS Raijintek LETO Pro

Şuan için Aerocol One E-clipse A-RGB kasa fanlarım var.
Bunun dışında ışıklı olanda anakartım MSI B450 Max Tomahawk.
Şuan için bu kasa fanları uyumlumu onu söyleseniz de olur çünkü sırf bunun için kasa değiştireceğim ve ışıklı RAM ve işlemci soğutucu alacağım.
Evet uyumlu. Fandan çıkan kablolardan 4 pin olanı anakarta, diğerini kasanın arkasındaki (kablolama kısmı) kontrolcüye bağlayacaksın. Onun bir ucu da anakarttaki ARGB girişine gidiyordur. JRGB'ye takma ama. O farklı bir olay diye biliyorum.

Evet uyumlu. Fandan çıkan kablolardan 4 pin olanı anakarta, diğerini kasanın arkasındaki (kablolama kısmı) kontrolcüye bağlayacaksın. Onun bir ucu da anakarttaki ARGB girişine gidiyordur. JRGB'ye takma ama. O farklı bir olay diye biliyorum.
Tomahawk Max ARGB desteklemiyor. Sadece RGB girişi var.

Fanlarda 1 tane kablo giriş yeri var o da arka taraftaki kontrolcüye gidiyor, dediğin gibi 2. bir giriş yok.

Evet çalışıyor. Gücü kontrolcüden alıyorlar demek ki çünkü SATA güç ile kontrolcü giriş kablosunu bağlıyorum.
Bende de 2 adet kontrolcü var ve ikisi de SATA'dan güç alıyor. Ama fanlar gücü anakarttan alıyor. Garip bir durum, bilemiyorum. Fanlar 12V ile çalıştığı için SATA'dan güç alamazlar diye biliyorum hatta. Bir kontrol et bence SYS_FAN jumperlarını.

Geri
Yukarı