Dark Freezer X128 vs CM Masterliquid ML240L

Hocam hocam sadece 2 fan takacaksa bu daha iyi olabilir hem de 4 pin ile çalışıyor RGB'li fanda takabilir. Alfais 5025 Fan Çoklayıcı Y Pwm 4 Pin Splitter Çoklayıcı Fiyatı
Ama ileride fan eklemesi yapılıp yapılmayacağını bilemeyiz. Belki her fanı aynı kontrolcüye bağlama ihtimali de olabilir. Sadece 2 fan bağlayacak deyip sadece 2 fan bağlantısına sahip bir kontrolcü almak pek mantıklı olmazdı bence. En azından ben olsam öyle yapmazdım.

Ama ileride fan eklemesi yapılıp yapılmayacağını bilemeyiz. Belki her fanı aynı kontrolcüye bağlama ihtimali de olabilir. Sadece 2 fan bağlayacak deyip sadece 2 fan bağlantısına sahip bir kontrolcü almak pek mantıklı olmazdı bence. En azından ben olsam öyle yapmazdım.

Haklısınız hocam. Ben soğutucu için 2 fan alacak ya hocamız ben onu düşünerek düşündüm. Eğer kasa fanlarını falan da takacaksa olabilir. Bende mesela kasamın en üstteki Corsair fan hocam water pump girişine takılı neredeyse Full hızda dönüyor :D.

Evet gri etiket ama güç kaynağından nasıl sıcaklık değerine göre kontrol edecek anlamadım.
O zaman kullanabilirsiniz. Benim kasamda RGB hiçbir bileşen olmadığı ve fanların hepsi molex ile bağlandığı için kontrolcü almadım. Ama güç kaynağımda 2 adet molex bağlantısı var. Onu biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı