Dark guardian kasaya farklı marka fan takılabilir mi?

Palamutkafali

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Organizasyon sorunlusu
Selamlar. Elimde Dark marka guardian model kasa var. Bu kasanın kendi 4 tane RGB fanı bulunmakta fakat ben 2 tane daha üst kısma biri 14cm biri 12cm fan takıp içerideki sıcak havanın dışarı daha hızlı atılmasını sağlamak istiyorum. Kasanın kendi fan kontrolcüsü 6 pinli Dark'ın RGB fanları için yapılmış bu kontrolcüye başka bir marka 6 pinli RGB LED takabilir miyim? Dark'ın kendi solidgen model RGB fanını hiçbir sitede şu an satışta bulamadığım için alıp takamıyorum. Aerocool'un 6 pinli RGB fanları var fakat taktığımda çalışır mı emin değilim. Anakartımda 2 tane kasa için 4 pinli fan girişi bulunmakta. 4 pinli fan alsam bunların RPM hızını veya RGB'lerini kontrol edebilir miyim? Kısacası herhangi bir şekilde bu kasanın kendi fan kontrolcüsüne farklı marka fan takabilir miyim eğer takılmıyor ise anakarta alacağım 4 pinli fanların hızını ve RGB ışıklarını kontrol edebilir miyim? Son olarak sizce sıcaklık olarak ne kadar fark eder? RX 580 kullanıyorum ASRock model. Sıcaklık çok ağır oyunlarda 78 gibi derecelere ulaşıyor ama kasa nereden baksanız 10-12 saat açık bir gün içerisinde. Anakartım ASRock A320M bu arada. Teşekkürler şimdiden.

Büyük ihtimalle Aerocool fanları ile uyumsuz olacaktır. Denemek için de risk almak gerekiyor. Isınan hava yukarı çıkar ve yukarıdan tahliyesi de önemlidir. Ben de aynı kasayı kullanıyorum ve üste bir adet fan ekledim. Sıcaklık testi yapmadım ancak havayı tahliye ettiğini hissediyorsunuz.

Büyük ihtimalle Aerocool fanları ile uyumsuz olacaktır. Denemek için de risk almak gerekiyor. Isınan hava yukarı çıkar ve yukarıdan tahliyesi de önemlidir. Ben de aynı kasayı kullanıyorum ve üste bir adet fan ekledim. Sıcaklık testi yapmadım ancak havayı tahliye ettiğini hissediyorsunuz.

Cevabımı buldum hocam. Fan kontrolcüsüyle beraber alınca PSU'dan Molex ya da SATA gibi girişlerden bağlanabiliyormuş. O kontrolcüyü de Dark'ın kontrolcüsünün altına yapıştırdım. Teşekkürler.

Cevabımı buldum hocam. Fan kontrolcüsüyle beraber alınca PSU'dan Molex ya da SATA gibi girişlerden bağlanabiliyormuş. O kontrolcüyü de Dark'ın kontrolcüsünün altına yapıştırdım. Teşekkürler.
Cevabınızı bulmanıza sevindim. Güle güle kullanın, iyi Sosyal'ler.

Yeni konular

Geri
Yukarı