Dark Maxima V12 kablolama

tolkien

Kilopat
Merhaba, hayatımda ilk defa PC topluyorum. Recep Baltaş'ın videolarına baktım fakat benim aldığım kasada değişik bir aparat çıktı. Şimdi benim anlamadığım nokta, fan bağlantıları bu parçaya mı yapılacak? Altında SATA kablosunun gireceği yer var galiba. Bir de fotoğrafta attığım kabloları ayırıp anakarta mı bağlamam gerekiyor? Yani kısacası bu kısmı ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 33
  • 2.jpg
    2.jpg
    29,4 KB · Görüntüleme: 33
  • 3.jpg
    3.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 31
  • 4.jpg
    4.jpg
    25,6 KB · Görüntüleme: 30
Sitedeki saçma kar efektinden pek bir şey anlamadım ama sanırım rgb kontrollçcusu. rgbleri ona takacaksın.

Evet tüm ARGB fanlarının her birisinden 2 tane kablo çıkar. Bu kontrolcü hem fan hızı kontrolcüsü hem de ARGB kontrolcü sanırım. Yani fanlardan çıkan iki kabloyu da bu kontrolcünün doğru yerlerine takacaksın. Taktıktan sonra fanların dönmesi ve ARGB'lerin çalışması için güç kaynağından SATA kablosunu bulup kontrolcünün SATA girişine takacaksın. Sonra bu kontrolcüden 4 delikli bir kablo çıkıyor. Onu anakartındaki herhangi bir SYS_FAN girişine takacaksın. Aynı şekilde 3 delikli bir ARGB kablosu çıkıyor, onu da anakartın destekliyorsa ARGB portuna takacaksın(takmasan da olur).

Resmi yeni sekmede aç diyerek bakabilirsiniz. Bu elimde tuttuğum kabloda power, reset, power led+, power led- var. Bir tek reset kablosunu takmışlar diğer 3 kablo takık değil. Ne yapmalıyım?

Bahsettiğin diğer kasa ön panel bağlantılarını da bu videoya göre yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Resmi yeni sekmede aç diyerek bakabilirsiniz. Bu elimde tuttuğum kabloda power, reset, power led+, power led- var. Bir tek reset kablosunu takmışlar diğer 3 kablo takık değil. Ne yapmalıyım?
Anakaetta yerlerine takabilirsiniz ya da takmayabilirsin.

Bahsettiğin diğer kasa ön panel bağlantılarını da bu videoya göre yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi reset sw yazanı bu kontrolcüden sökmeli miyim? Bütün kablolar takılı geldi.

Kasa ön panel bağlantılarının "kontrolcüyle" bir alakası yok. Kasanın ön tarafından çıkan ve kasanın önündeki reset/güç tuşlarının çalışmasını sağlayan ve ışıklarını yakan bu kabloları kontrolcüye değil anakarta takacaksın.

Kontrolcü üzerindeki reset SW vs yazıyorsa onu boş ver.

Kasa ön panel bağlantılarının "kontrolcüyle" bir alakası yok. Kasanın ön tarafından çıkan ve kasanın önündeki reset/güç tuşlarının çalışmasını sağlayan ve ışıklarını yakan bu kabloları kontrolcüye değil anakarta takacaksın.

Kontrolcü üzerindeki reset SW vs yazıyorsa onu boş ver.

Bakın bu fotoğrafta elimde tuttuğum kablolar power, reset, power led+, power led- ama içlerinden sadece reset sw oradaki kontrolcüye takılı şimdi benim anlamadığım onu söküp anakarta mı takmalıyım yoksa ne yapmalıyım gerçekten kafam karıştı. Reset sw neden oraya takılı şekilde geldi?

Tekrar fotoğraf çektim kontrolcünün üzerinde reset sw yazıyor ama power kablosunu falan nasıl ayırıcam?

Dosya Ekleri

• buuuuu.jpg
    buuuuu.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 19
  • reset.jpg
    reset.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 22
  • resss.jpg
    resss.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Evet kontrolcüden çıkar reset SW kablosunu.

Diğer Power reset HDD LED vs gibi kablolarla birlikte(Hepsi zaten bitişik olur tek bir kablonun ucunda) yukarıda attığım videoya göre anakartına tak.

Kontrolcüdeki reset SW kısmına hiçbir şey takmak zorunda değilsin.

Geri
Yukarı