Dark Maxima V20 vs H510 Flow vs H5 Flow

Bütçe
1700

Leolynn

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistemim:

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X
Anakart: ASUS Prime B550-Plus
Ram: 4x8 XPG 3200Mhz CL16 Ram (OC-3600Mhz-CL17)
Kasa: Cougar Panzer
Soğutma: Deepcool LS720 360mm
Ekran Kartı: MSI Suprim X RTX 3070
SSD: Seagate Firecuda 510 2TB M2 SSD
SSD: Kingston KC3000 1TB
HDD: Seagate Skyhawk 4TB
Power: FSP Hydro 600w
Klavye: Razer BlackWidow v3
Mouse: Razer DeathAdder v3
Kulaklık: Razer Blackshark v2
Mousepad: Razer Gigantus v2 XXL
Meslek
Siber Güvenlik Uzmanı
Aşağı yukarı fiyatları birbirlerine çok yakın, sizce hangisi tercih edilmeli? H5 Flow için bütçe arttırılmalı mı?

Ne aradığına bağlı. ATX anakart kullanıyorsan h510 flow alırdım ben. Ekstra fan alman gerekebilir ama. Yine de ben h510 alırdım. Kalite farkı var dark ile. Ben oyumu kesinlikle nzxt den yana kullanıyorum. Hatta bende şuan Corsair 4000d airflow kasa var. Tekrar bir kasa alsam h510 flowu alırım direk. Hem yakışıklı hem kaliteli.

Ne aradığına bağlı. ATX anakart kullanıyorsan H510 Flow alırdım ben. Ekstra fan alman gerekebilir ama. Yine de ben H510 alırdım. Kalite farkı var Dark ile. Ben oyumu kesinlikle NZXT'den yana kullanıyorum. Hatta bende şu an Corsair 4000D airflow kasa var. Tekrar bir kasa alsam H510 Flow'u alırım direk. Hem yakışıklı hem kaliteli.

Soğutma ne olacak?

Teşekkür ederim cevaplar için. Ben de H510 Flow düşünüyorum fakat H5 Flow ile arasında kaldım. Sizce tercih etmeli miyim? Soğutma olarak da H510-H5 galiba 240-280mm destekliyor ama Arctic Liquid II desteklediğini düşünmüyorum çünkü radyatörü kalın.
Altta belirttiğim soğutucuların incelemelerine bakacağım bunlardan birini almayı düşünüyorum fiyat olarak da uygunlar (bütçem çok yok maalesef).
240mm Arctic Liquid II destekliyor mudur bu kasalar? Onun da fiyatı 2300-2400TL civarında diye hatırlıyorum onu da tercih edebilirim.
Anakartım: ASUS Prime B550-Plus
İşlemci: Ryzen 7 5800X

Teşekkür ederim cevaplar için. Ben de H510 Flow düşünüyorum fakat H5 Flow ile arasında kaldım. Sizce tercih etmeli miyim? Soğutma olarak da H510-H5 galiba 240-280mm destekliyor ama Arctic Liquid II desteklediğini düşünmüyorum çünkü radyatörü kalın.
Altta belirttiğim soğutucuların incelemelerine bakacağım bunlardan birini almayı düşünüyorum fiyat olarak da uygunlar (bütçem çok yok maalesef).
240mm Arctic Liquid II destekliyor mudur bu kasalar? Onun da fiyatı 2300-2400TL civarında diye hatırlıyorum onu da tercih edebilirim.
Anakartım: ASUS Prime B550-Plus
İşlemci: Ryzen 7 5800X

LS520 ile galahad en iyileri ama her ikisinde de undervolt yapmanız lazım.

LS520 ile galahad en iyileri ama her ikisinde de undervolt yapmanız lazım.

AMD Wraith Prism ile boşta 60-65 yükte 80-85 arasında görüyorum 4.6GHz maksimum 89u gördü. Yani yükte 70 derece olsa bana yeter tavsiyeniz var mı?
NZXT kasaları ön panele 280Mm'ye kadar destekliyormuş ama Arctic Liquid II olmaz sanırım radyatör kalınlığından dolayı tavsiyeniz varsa 280mm de seçebiliriz.

AMD Wraith Prism ile boşta 60-65 yükte 80-85 arasında görüyorum 4.6GHz maksimum 89u gördü. Yani yükte 70 derece olsa bana yeter tavsiyeniz var mı?
NZXT kasaları ön panele 280Mm'ye kadar destekliyormuş ama Arctic Liquid II olmaz sanırım radyatör kalınlığından dolayı tavsiyeniz varsa 280mm de seçebiliriz.

Arctic sığıp sığmayacağını ölçülere bakıp anlayabilirsiniz ama biraz zor yoksa en iyi seçenek o.

Geri
Yukarı