Dark Messiah of Might & Magic Türkçe Yama

ensareis

Hectopat
Makaleler
16
1657039484690.png

Dishonored, Prey gibi oyunlarıyla tanıdığımız Arkane Studios'un 2006 yılında yapmış olduğu Dark Messiah of Might & Magic adlı oyunun oyunyama.com ekibi tarafından yapılan Türkçe yaması güncel sürümlerde çalışmamakta. Bu yüzden ben de bu yamayı çalıştırmanın yollarını aradım. Birkaç ayar yaparak bu yamayı güncel sürümlerde çalıştırmayı başardım. Kurulum aşamalarını dikkatlice yapmanız önemle rica olunur.

Kurulum Aşamaları:

- Size verdiğim .rar dosyasında 2 farklı dosya var. İlk olarak "1" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Oyunu açıktan sonra yeni bir oyun başlatıp oyunu kaydedin.
- Oyundan çıktıktan sonra .rar dosyasındaki "2" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Son olarak oyunun dosya konumundaki "mm" klasörünün içindeki "media" klasörünü kopyalayıp "mm_root" ve "mm_root_turkish" klasörlerine atın.
- Artık oyununuz Türkçe!

1657041208706.png
1657041273742.png

1657041322614.png
1657041364880.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Dishonored, Prey gibi oyunlarıyla tanıdığımız Arkane Studios'un 2006 yılında yapmış olduğu Dark Messiah of Might & Magic adlı oyunun oyunyama.com ekibi tarafından yapılan Türkçe yaması güncel sürümlerde çalışmamakta. Bu yüzden ben de bu yamayı çalıştırmanın yollarını aradım. Birkaç ayar yaparak bu yamayı güncel sürümlerde çalıştırmayı başardım. Kurulum aşamalarını dikkatlice yapmanız önemle rica olunur.

Kurulum Aşamaları:

- Size verdiğim .rar dosyasında 2 farklı dosya var. İlk olarak "1" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Oyunu açıktan sonra yeni bir oyun başlatıp oyunu kaydedin.
- Oyundan çıktıktan sonra .rar dosyasındaki "2" yazan dosyanın içindekileri oyunun dosya konumuna atın.
- Son olarak oyunun dosya konumundaki "mm" klasörünün içindeki "media" klasörünü kopyalayıp "mm_root" ve "mm_root_turkish" klasörlerine atın.
- Artık oyununuz Türkçe!

Tam da dün almıştım yükledim ama girmeye üşenmiştim yazı iyi zamanda denk geldi, teşekkürler.

Bu oyunun remake'i çıkacaktı ama hala çıkmadı sanırım.

Pardon o oyun Gothic olacak. Yanlış hatırlamışım.

Son düzenleme:
Hayır kuruluyor yanlış bilgilendirmeyin. Daha geçen aylarda bitirdim bu yamayla oyunu.
Sırf yalan bilgi veririm diye yama çalışıyor mu diye kontrol etmiştim oysaki. Yama çalışmıyor. İnsanlar forumlarda bu yamanın çalışmadığını söylerken senin bunu söylemen biraz garip.

Şahsen Steam sürümünde bu yamayı kurdum. Zaten son sürüme gelen mod güncellemesi yüzünden böyle oldu. Bu oyun gibi Source motoru kullanan oyunlar, .vpk şeklinde sıkıştırılarak mod ile oyunun bozulmasını engellemekte. Bu yüzden oyun yapımcıları, modları custom adlı klasöre atmamızı istemekte. Lakin bu oyunda direkt modları custom adlı klasöre atınca çalışmıyor. Ekstradan ince bir ayar yapılmalı. Bunun için de mm klasöründeki gameinfo.txt'den modları algılaması için küçük bir şey ekledim. Lakin bu da yetmiyor. Bundan sonra oyuna girip bu ayarları oyuna kabul ettirmek lazım. En son Türkçe yama custom adlı klasöre atılabilir hale geliyor.

Eğer yama sende çalıştıysa korsan sürüm kullanmışsın demektir. Eğer korsan sürüm kullanmayıp ta bu yamayı kurmayı başardıysan nasıl yaptığını söylemeni istiyorum. Çünkü Steam'de benim dediğim yöntemden farklı bir şekilde kurulmuyor.

Bu arada yama şifre istedi. Eğer deneyip nasıl yaptığını anlatacaksan şifre "76843" haberin olsun.

Sırf yalan bilgi veririm diye yama çalışıyor mu diye kontrol etmiştim oysaki. Yama çalışmıyor. İnsanlar forumlarda bu yamanın çalışmadığını söylerken senin bunu söylemen biraz garip.

Şahsen Steam sürümünde bu yamayı kurdum. Zaten son sürüme gelen mod güncellemesi yüzünden böyle oldu. Bu oyun gibi Source motoru kullanan oyunlar, .vpk şeklinde sıkıştırılarak mod ile oyunun bozulmasını engellemekte. Bu yüzden oyun yapımcıları, modları Custom adlı klasöre atmamızı istemekte. Lakin bu oyunda direkt modları Custom adlı klasöre atınca çalışmıyor. Ekstradan ince bir ayar yapılmalı. Bunun için de mm klasöründeki gameinfo.txt'den modları algılaması için küçük bir şey ekledim. Lakin bu da yetmiyor. Bundan sonra oyuna girip bu ayarları oyuna kabul ettirmek lazım. En son Türkçe yama Custom adlı klasöre atılabilir hale geliyor.

Eğer yama sende çalıştıysa korsan sürüm kullanmışsın demektir. Eğer korsan sürüm kullanmayıp ta bu yamayı kurmayı başardıysan nasıl yaptığını söylemeni istiyorum. Çünkü Steam'de benim dediğim yöntemden farklı bir şekilde kurulmuyor.

Bu arada yama şifre istedi. Eğer deneyip nasıl yaptığını anlatacaksan şifre "76843" haberin olsun.

Setup dosyasını açtım ve oyunun ana klasörüne yamayı yükledim. Oyun kendiliğinden sorunlu bir oyun. Muhtemelen şikayetler bununla alakalıdır doğrudan yamanın yarattığı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü tekrarlıyorum 15 saat bu yama ile oyunu oynadım. Setup bölümünde şifre istediğini de gerçekten unutmuşum birkaç ay geçtiği için üzerinden. Senin paylaştığın editlenmiş yama ile alakalı da bir yorum yapmadım. Sen kurulumu daha kolaylaştırmış olabilirsin buna da bir lafım yok ama yama çalışmıyor demene karşı çıktım çünkü çalışıyor. Yani şizofren olmadığıma da eminim. Bu oyunu kafamda hayal ederek yama ile oynayıp bitirdiğimi yaşanmadığı halde gerçekmiş gibi canlandırıp buraya yazacak halim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı