Dark Souls 3'e nasıl zam gelmiyor?

Fur1907kan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Oyun çıktığında 60 dolar 180 TL idi.
Şu an oyun hala 60 dolar ama şu an 60 dolar 1000 lira mı ne? Neden kuru güncellemiyor bunlar sizce?

Oyun çıktığında 60 dolar 180 TL idi.
Şu an oyun hala 60 dolar ama şu an 60 dolar 1000 lira mı ne? Neden kuru güncellemiyor bunlar sizce?
Yapmak istemiyorlardır :)

Steam'de dolar kuru 10 lira. Bütün firmalar buna uymak zorunda değil, Steam'in bir önerilen fiyatı olur ve onun üzerine çıkmaya pek kimse cesaret edemez. Ayrıca Dark Souls oyunlarına yeterince zam geldi zaten, fiyatı aynı kalsa da asla indirim gelmedi son 2 yıldır. Ben bu oyunu 2020'de bütün DLC'leri ile birlikte 45 liraya almıştım.

Steam'de dolar kuru 10 lira. Bütün firmalar buna uymak zorunda değil, Steam'in bir önerilen fiyatı olur ve onun üzerine çıkmaya pek kimse cesaret edemez. Ayrıca Dark Souls oyunlarına yeterince zam geldi zaten, fiyatı aynı kalsa da asla indirim gelmedi son 2 yıldır. Ben bu oyunu 2020'de bütün DLC'leri ile birlikte 45 liraya almıştım.
Tamam işte oyunun ham fiyatı 60 dolar 10 liradan alsalar 600 lira ediyor. Dark Souls 3 e zam gelmedi hiç.
Not Arjantin Pezosuna zam yapmışlar mesela.

En yeni oyunları Elden Ring bile 420 lira şuan. Sence?
Elden Ring 60 dolar 600 tl Dark Souls 3 te 60 dolar ama 180 tl fiyatı çok ezilmiş oyunun enflasyon karşısında ben olsam 300 tl yaparım en az.

Zamlanmaz bence artık. İndirime bile sokmadılar yinede zamlanmadı. (Steam'de indirime girecek bir oyuna 1 ay önceden zam yapamıyor firma.)

Yayıncı firmanın dert etmesi gereken olayı siz niye kendine dert ediniyorsunuz anlamıyorum. Steam önerilen kur fiyatını 2 ay önce güncelledi zaten. 2023 yılı itibariyle özellikle kış indirimi bittikten sonra bir çok firma oyun fiyatları güncelleyecektir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı