Dark Souls II: Scholar Of First Sin İtemler

İncelememde ayrı bir konu başlığı altında bu itemlere değineceğimi söylemiştim. Şimdi onlara bakacağız. Daha sonra karakterler ile ilgili de bir konu açacağım ama ona daha zaman var. Hala oynamadığım karakterler var ve onları deneyim etmem gerek. Konuyu RPG mi yoksa inceleme kısmına mı açayım bilemedim bende buraya açtım. Yanlış yerdeyse konuyu taşıyın lütfen.

Human Effigy: Curse efekti yedikten sonra yani zombiye dönüştükten sonra tekrar insan olmanızı yaran 1500 Soul karşılığı Cardinal Tower'dan alabileceğiniz veya toplayabileceğiniz bir item.
Icon-Human Effigy.png

Estus Flask: Can tamlamaya yarayan bir item. Estus Flash Shard ile sayısı arttırılabilir ve Sublime Bone Dust ile + basılabilir.Eğer + basarsanız daha fazla canınızı tamlayacaktır. Oyun başında 1 tane ile başlarsınız ve sağda solda bulabilirsiniz. Yani sürekli bulabilirsiniz demiyorum bir sandığın içinden veya yukarı kattan çıkabilir. Oyunun yarısı bitince 5-6 tane olmuş oluyor zaten.
estus-flask.png

Estus Flash Shard: Estus Flask'ın sayısını arttıran bir item. Majula'ya gidip level atladığınız NPC'ye bu itemi vermeniz sonucunda bir tane daha Estus Flaskınız olur.
estus_flask_shard.png

Sublime Bone Dust: Majula'da olan Bonfireye gidip Burn tuşuna bastıktan sonra bu itemi seçerseniz Estus Flaskınız güçlenir ve yanında +1, +2 vs. olur. Canınızı daha fazla tamlar.
sublime_bone_dust.png

Ring Of Life Protection: 6000 Soul karşılığı alabileceğiniz bu item siz ölünce Soulların kaybolmasını engeller ve insanlığınızı korursun ama karşılığında kırılır. Kırıldıktan sonra BlackSmith amcadan 14000 Soul karşılığı(yapmasanız daha iyi olur 14000 Souls ne :D) tamir ettirebilirsiniz.
ring_of_life_protection.png

Homeward Bone: En son açtığınız Bonfireye dönmenizi sağlayan item. Bulunması zor değildir ki satın alabilirsiniz. 300-600 Soul arası NPC'ye göre değişen fiyatlandırması vardır. Bazı durumlarda tam bir kurtarıcıdır. Ayrıca ne Soullarınız ne insanlığınız gider.
homeward-bone.png

Cracked Red Eye Orb: Hiç kullanmadığım ama kullandığınızda diğer dünyalardaki oyuncuları istila etmenizi(İnvade) sağlayan itemdir. Öldürdüğünüz kişinin Soullarını çalabilirsiniz. Ölen kişi insanlığını da kaybeder. Ayrıca invade ettiğiniz dünyada ki yaratıklar size saldırmaz ancak bir yerden düşerseniz ölürsünüz.
cracked_red_eye_orb.png

Flame Butterfly: Meşaleye sahipseniz onu yakmanıza yaran item.
Flame_Butterfly.png

UPGRADE İTEMLERİ:

Titanite Shards, Large Titanite Shards, Titanite Chunks, Titanite Slabs ve Twinkling Titanite.

Bu itemler ile kullandığınız silah, kalkan veya yüzüklere + basabilir, onları daha güçlü hale getirebilirsiniz.
BlackSmith amcaya gidip bir miktar Souls ile beraber istediği bu 5 itemden birini verdiğinizde silahınıza + basılmış yani upgrade edilmiş olacak.

Twinkling_Titanite.png
Large_Titanite_Shard.png
2097.png
2093.png
2090.png

Elinize sağlık cidden güzel olmuş, oyuna başlamak isteyen biri olursa ona atacağım.
Ring of life 14,000 cidden pahalı, ben normal sürümü oynuyorum boss insanlık kullanırsam süreli yaptırıp duruyorum.
Pyromancer sınıfı olmaması kötü sırf pyromancer eldiveni için Black gulch kadar gittim ama sonunda almayı başardım.
Bu yüzden eski nesil :D
Eski nesil oynasak oyuncu bulmak zor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı