Neden ülkemizde 2D oyunlar sevilmiyor?

Daha fazla  
Neden ülkemizde 2D oyunlar sevilmiyor? Çoğu kişi takmış grafiklere, 2D oynamam diyor, sevmiyor. Neden olabilir? 2D oyunlardan siz hoşlanıyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şahsen çok hoşuma gider. Onun dışında zevkler ve renkler meselesi. Başyapıt diyebileceğimiz oyunların bile sevmeyenleri çıkabiliyor.

Grafiklere önem veriliyor. Hikayesi de öyle ilgi çekici falan değilse 2D yerine 3D oyunları tercih etmesi daha güzel oluyor hem grafikler hem atmosfer hikayeyi daha ilgi çekici kılıyor.

Ben sevmiyorum çünkü çok düz. Hikaye olarak değil yani, bir keşfetme zevki vermiyor. Mesela açık dünya bir oyunda yeni bir mekana girdiğinde etrafa bakmak bile ayrı bir zevk verirken 2D'de mümkün değil. Oyun beni içine çekmiyor. Grafik de dahil bu arada ama onu zaten söylemişsiniz.

Neden ülkemizde 2D oyunlar sevilmiyor? Çoğu kişi takmış grafiklere, 2D oynamam diyor, sevmiyor. Neden olabilir? 2D oyunlardan siz hoşlanıyor musunuz?

Çocuk oyunu olarak görülmeleri olabilir. Çoğu 2D oyun biraz daha farklı stilde grafiklere sahip çünkü.

Geri
Yukarı