Dark Souls serisi zor mu?

Tolga1940

Hectopat
Daha fazla  
Bu Souls-Like oyunlarına başlamayı düşünüyorum ve bunu Dark Souls 1'den başlamayı düşünüyorum, sizce zor mudur ve sıkılır mıyım?

Souls like diye resmen oyun kategorisi çıktı bu oyunlardan sonra. Dark Souls vb tüm yapımlar zorluğu ile ün salmış oyunlar yapısı böyle oyunların nedeni bu yani. Ben tahmin ediyorum hiç o tarz oyun oynamamış biz gibi insanların daha çok zorlanacağı türde bir oyun. Enis Kirazoğlu bile uzun seneler uzak kaldı bir denedi tüm seriyi bitirdi ve hayranlıkla bahsediyor :)

Sırf Souls like ve futbol oyunları için xbox controller aldım dün. Bence herkesin oynaması lazım. Deneyeceğim ben de.

İlk kez oynayan biri için belirli oranda zor ancak bu zorluk üstün yetenek gerektiren bir zorluk falan değil. Oyuncudan sadece sabır istiyor bu oyunlar olağanüstü yetenek göstermesini değil.

Daha önce eline klavye fare almış ve 3-5 oyun oynayıp bitirmiş herkes sabır gösterebildiği sürece Souls oyunlarını da rahatlıkla bitirir.

İnternette öyle bir lanse ediliyor ki sanırsın bu oyunları oynamak için üstün yetenekli olmak lazım. Hayır, özellikle ana oyunlarının zorluğu o kadar iyi ayarlanmış ki üstün bir yeteneğe falan ihtiyaç yok, DLC'ler çok daha zorlu geçer ama ana oyunun zor bir tarafı yok.

Ya bu Dark Souls 1 Remastered'da mağaradaki iskeletleri kesiyorum tekrar diriliyorlar nasıl geçeceğim burayı :D

Ya bu Dark Souls 1 Remastered'da mağaradaki iskeletleri kesiyorum tekrar diriliyorlar nasıl geçeceğim burayı :D
Oyunun başında oraya gittiysen eğer gitmen gereken yer orası değil onu söyleyeyim. Orası oyunda ilerledikten sonra geri dönmen gereken bir yer başlangıçta zorlar.

Geri
Yukarı