Dark Souls serisine nereden başlanmalı?

SlayKul

Decapat
Daha fazla  
Dark Souls serisine başlamak istiyorum. Dark Souls 3 alacaktım ama bazıları ilk seriden başla demişler direkt 3 oynamak bozar mı seriyi yoksa baştan mı oynamam gerekli?

Şahsen Dark Souls serisine bende girmeyi çok istiyorum ama boss fight olayını pek sevmiyorum, Yakuza serisini oynarken bile aynı bossta 3-4 kez takılınca sinirden klavyeyi yumrukluyordum ama bir yandan da DS serisi ilgimi çok çekiyor, oynamak istiyorum. Böyle bir paradoks içinde sıkıştım kaldım.

Dark Souls serisine başlamak istiyorum. Dark Souls 3 alacaktım ama bazıları ilk seriden başla demişler direkt 3 oynamak bozar mı seriyi yoksa baştan mı oynamam gerekli?
İlk oyundan başlamalısın tabii ki. İlk oyunun ayrı bir cazibesi vardır. Özellikle harita tasarımı konusunda kitabı yazılıp ders diye okutulacak nitelikte bir oyundur bana göre. 1-2-3 diye git kısacası. Hepsi birbirinden güzeldir.

Şahsen Dark Souls serisine bende girmeyi çok istiyorum ama boss fight olayını pek sevmiyorum, Yakuza serisini oynarken bile aynı bossta 3-4 kez takılınca sinirden klavyeyi yumrukluyordum ama bir yandan da DS serisi ilgimi çok çekiyor, oynamak istiyorum. Böyle bir paradoks içinde sıkıştım kaldım.
Dark Souls bossları puzzle gibidir. Başta inanılmaz zor ve geçilmesi imkansız gibi gelse de sonradan hangi hamleleri yapacağını bildiğin zaman "aslında kolaymış lan ben salakmışım." dersin. Ayrıca o defalarca ölüp bir türlü geçemediğin bossu öldürmeyi başardığın zaman inanılmaz iyi hissedersin. Zorluğun altından kalkmanın yarattığı his apayrıdır. Eğer ilgin varsa Dark Souls oyunlarına başlayacaksan özellikle diğer oyunlar gibi "hadi hızlı hızlı gidek de bitirek." kafasıyla oynarsan oyun senin için işkenceye döner muhtemelen unutma. Oyunu yavaş yavaş, tanıya tanıya, item açıklamalarını, çevreye gizlenmiş bazı detayları farkederek ve nerede ne yapman gerektiği konusunda doğru kararları vererek oynarsan emin ol Souls oyunlarının bir zorluğu kalmıyor. Örneğin zehirli bir bölgeye zehir direnci sağlayan bir yüzük takarak ve zırh setini zehre en dirençlilerden oluşturarak girmek sana inanılmaz bir avantaj sağlayacaktır gibi gibi. Bu etkenlerin her birini düşünerek oynarsan Souls oyunları zor falan değil.

Dark Souls 3'ten başlarsanız 1 ve 2'ye dönünce afallarsınız. Dark Souls 1'den başlayıp serinin nasıl geliştiğini görmeniz daha iyi olur.
2yi önce oyna ki diğerleri daha güzel gelsin.
İlk oyundan başlamalısın tabii ki. İlk oyunun ayrı bir cazibesi vardır. Özellikle harita tasarımı konusunda kitabı yazılıp ders diye okutulacak nitelikte bir oyundur bana göre. 1-2-3 diye git kısacası. Hepsi birbirinden güzeldir.
3'ten başlayıp oyuna alışın bence. 1. veya 2.'den başlarsanız oyundan soğursunuz.
Teşekkür ederim herkese oyuna 1. Serisinden baslamaya karar verdim. Bu arada 1. Serisi Dark Souls Remastared olan demi ?

Geri
Yukarı