Dark Web'e Girmek Bilişim Suçu mu?

SWAT'ın umrunda olacağınızı sanmıyorum ama el kadar çocukların müstehcen videolarını kurcalarken ninjalar kafanıza çuval geçirebilirler. Şaka bir yana, girmeyin. Kimse gelip sizi almasa bile hayatınız kararabilir. Ben de çok ciddiyim, troll sanma. Girme.

Deep web'in katmanları vardır. 3. katman ve sonrasında dikkat çekmeye başlarsınız. Ama yine de girmenize lüzum yok. Hoş olmayan içeriklerle karşılaşabilirsiniz. Veya bir şirketin mali raporlarıyla :D

Vakti zamanında çok konuşuluyordu, o zamanlar merakımdan girmiştim neyin nesiymiş bu diye. İlk katman denilen bölgeden alta inemeden sıkılıp zaten çıkacaksın büyük ihtimalle ama gerçekten insan midesini zorlayan şeylerle karşılaşma ihtimalin var bunu aklında bulundur.

Dark Wep senin gözünde ne bilmiyorumda her elini kolunu sallayan bilgisi ile giremezsin. Girsende kimse bunun farklı varmaz incelenmediğin sürece. Herkes girebilseydi adı Karanlık Wep olmazdı.

İp gizle bulunmucak bir şekilde al sana Dark Wep olan şey bu. Önemli olan oradaki saklanan bilgiler. O bilgilerede ulaşmak ve devletle paylaşmamak suç sayılabilir. Yada bilgisayarına indirdin oda suç olabilir.

Büyük hackerler ile kankalık edeceğin bir yer sanma.

Bilişim suçu değil diye biliyorum. Deep Web'de bir site vardı, adını veremem. Meraktan girmiştim. Bu arada gore tarzı videolar çok fazla var ve normalin baya üstünde rahatsız edici. Yani baya korkunç şeyler var. Girmenizi tavsiye etmem kolay etkilenen biriyseniz. Daha saymadığım çok şey var. Girmeyin bence. Ama merak ediyorsanız Tor Browser'da güvenliği en yüksekte tutun.

Geri
Yukarı