Dava açılırsa IP bilgisi ile kişi bulunabilir mi?

Hocam, IP adresi ile bilgi bulunması zor bir ihtimal. Herkes IP adresi ile bulunabileceğini söylüyor fakat bir siteye girdiğinizde bile IP adresiniz oraya gidiyor. Modeme reset attığınızda dahi IP adresiniz sıfırlanıyor.

Çok fazla ayakta uyutuluyoruz ve aslında istediklerinin de bu olduğunu düşünüyorum :) Devlet istediği sürece yerin dibine gireni de eliyle koymuş gibi bulur :D 2022 yılındayız bizim haberimizin olmadığı ne sistemler vardır acaba; ama tabi arkadaşın da dediği gibi önemli bir suç yoksa ne zaman denk gelirse o zaman alırlar kişiyi.

Hocam, IP adresi ile bilgi bulunması zor bir ihtimal. Herkes IP adresi ile bulunabileceğini söylüyor fakat bir siteye girdiğinizde bile IP adresiniz oraya gidiyor. Modeme reset attığınızda dahi IP adresiniz sıfırlanıyor.
Kullandığınız ISS hangi IP adresinin kime atandığı hakkında kayıt tutuyor. Önemli bir durumda bulunabilir.

Kullandığınız ISS hangi IP adresinin kime atandığı hakkında kayıt tutuyor. Önemli bir durumda bulunabilir.
Hocam, zaten dava gibi bir durumda devletin birisini bulması tereyağından kıl çekmekten daha kolay. Sadece arkadaşın bunu neden sorduğunu merak ettim. Fakat eğer ki Discord gibi bir uygulama üzerinden tartıştığı birine açacaksa davayı arkadaş sanmıyorum ki Discord kullanıcının bilgilerini paylaşsın.

Geri
Yukarı