Oyunda küfür eden kişi dava edilir mi?

xQQx

Hectopat
Size bir soru sorucam. Arkadaşım oyundayken birisine sinirlenip küfür etmiş ve karşıdaki adam bunu dava edecegini falan söylemiş. Yarın mahkemeye gidiyorum falan da demiş. Bu ilk başta korkmuş bana sordu ben de tam bir bilgim olmadıgı için bir şey diyemedim. Steam üzerinden oynanılan oyundan küfür etmiş babası savcıymış sözde. Sizce böyle birşey olabilir mi? Ona göre cevap vericem.

Kişiye hakaret davası tabi açılabilir. Küfür oyunlarda yasaktır ve suçtur. İsterse oyun yapımcısına bildirip kullanıcı hesabınız da silinme ihtimali de olabilir.
Ancak çoğu kişi bunu korkutmak niyeti ile kullansa da olmayacak bir durum değildir.

Arkadaşınız abartıp direk küfre başladıysa şahsen asılması taraftarıyım. Nedir bu terbiyesiz küfürbazlardan çektiğimiz yahu. BF4 Türk Server'a girdiğimde o veletlerin olur olmaz, sürekli küfür etmelerine tahammül etmeyip çıkıyorum oyundan.

Küfür edene sende küfür et. Bir şey olmaz karşılıklı değil mi herşey ? [emoji6]
Memleketin hali senin gibi düşünenlerden oluştuğu için zaten bu durumdayız. Küfür'e, küfürle karşılık verirseniz alışkanlık oluşur.
Medeniyet sahibi kişilikler ceza verir veya eğitimini tam alır veya verilir bu şekilde terbiye edilir. Son zamanlardaki gençlik büyüklerine saygı yok çünkü anne babalar saldım çayıra mevlam çayıra gibi çocukları oyuncak sanıp doğurup bırakıyorlar. Nasıl olsa yemek ver kendi büyüyor hesabıyla gidiyorlar. Ayrıca bu durumu köy yerlerinde değil medeniyetden lüks hayatı yaşadığını zanneden büyük şehir çocuklarında daha çok görülmektedir.
Neyse konu uzun, aklı olan ne yapması gerektiğini biliyor bu durumlarda.

Gözünü korkutmak içindir. Babam savcı dediyse büyük ihtimalle de öyle. Ancak kesin olamaz diyemem, mümkün.

Ama sırf küfretti diye dava açmak akıl kârı bir iş değil. Zaman kaybı.

Geri
Yukarı