Dava açma hakkı var mı?

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Resimdeki tehdit mesajlarından sayısız var, annem hiçbir şekilde üslubunu bozmuyor, avukat akrabası var ona güveniyor sanırım. Kendisi vergi kaçırıyor kirayı ATM'den yolluyoruz kira sekmesi değil de sanki kendi hesabına para yatırıyor gibi yollatıyor. Hakaret ve tehdit mesajları atıyor. Dava açsak kazanır mıyız? Suyu cidden kesme hakkı var mı?

20210717_170138.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şöyle bir örnek vereyim kontrat üzerindeki miktarı kontrat üzerindeki kişiye yollamazsanız bankadan, icra yollayabilir yakın bir örnek yanı başımızda yani örneğin 12 ay 500 tl kiranın yatırılmış olması ve kanıtlamanız lazım eksik her ay için işlem yapabilir.
Hakaret mevzusunu bilmiyorum çünkü whatsapp delil olarak alınır mı emin değilim ancak kontrat üzerindeki ücreti alır ve yıllık yasal arttırma mevzusu yılda bir kez.

Son düzenleme:
Deneyin şansınızı hocam ama evden atar mı bilemem.

Denemek lazım.

Ev sahibi her sene zam yapma hakkına sahip zam yaptıysa siz de zamlı fiyatı yatırmıyorsanız suç sizde. Her sene 1 kere zam yapma hakkı var sözleşme gününde.

Evet var biliyoruz, bunu yıl içinde 2 3 kere 400 500 olarak arttırmaz.
Ben şöyle bir örnek vereyim kontrat üzerindeki miktarı kontrat üzerindeki kişiye yollamazsanız bankadan, icra yollayabilir yakın bir örnek yanı başımızda yani örneğin 12 ay 500 tl kiranın yatırılmış olması ve kanıtlamanız lazım eksik her ay için işlem yapabilir.
Hakaret mevzusunu bilmiyorum çünkü whatsapp delil olarak alınır mı emin değilim ancak kontrat üzerindeki ücreti alır ve yıllık yasal arttırma mevzusu yılda bir kez.
Alınır diye düşünüyorum, kontrat yok sordum az önce biteli çok olmuş.

Kiraya zam sözleşmede belirtilmediyse yıllık yasal orandan fazla olamaz. Google’da ocak ayı için %12.28 diyor. Eğer su sizin üstünüzeyse kesemez. Sözleşmeyi yenilemezseniz otomatik uzatılır. Eğer ev sahibi sözleşme yenilemek istemiyorsa 3 ay falan önceden size bildirmesi lazım.

Geri
Yukarı