Çözüldü Davinci Resolve TDR Failure "nvlddmkm.sys" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
9
Yer
Detroit
Merhabalar,
Oyun oynarken veya normal video montaj yaparken bu mavi ekranla karşılaşmıyorum ama Davinci Resolve'da biraz ağır olan projeyi açmak istediğimde bu mavi ekran hatası çıkıyor. Hata sanırım grafik kartı ile ilgili. Çaresi nedir?

Sistemim:
i5-8250U CPU, MX150 GPU, 8 GB DDR4 RAM, 256 GB SSD

Teşekkür ederim.

Çözüm
Şöyle buyurun:

Projeden vazgeçip Movavi video Editor'da yapmaya karar vermiştim. Sonuçlar Resolve kadar tatmin edici değil ama yine de güzeldi. Şimdi tekrar aynı Resolve projesini açtım ve yine mavi ekran yedi. Ve birkaç gün önce NVIDIA ekran kartı sürücümü DDU ile kaldırıp tekrar kurduğumu hatırlatmak istiyorum, sorun hala düzelmemiş.

Evet. Sorun tam da tahmin ettiğimiz gibi @KojiroHyuga04 hocam. DDU ile tekrar kaldırın ve 466.47 sürümünü kurun.
Tamamdır. Rica ederim. :)
Sürücüyü yükledim. Artık program açılıyor, proje de açılıyor ama sanırım proje ağır olduğundan program çöküyor (UHD 60fps videolar, 3 dakika). Ama iyi yönden düşünürsek, artık mavi ekran hatası almıyorum 😁 Sürücü daha stabil görünüyor. Tekrar teşekkür ederim.

Bir de stabil sürücü olduğu için Geforce Experience'ı yükletmedim. Sıkıntı olur mu?

Sürücüyü yükledim. Artık program açılıyor, proje de açılıyor ama sanırım proje ağır olduğundan program çöküyor (UHD 60FPS videolar, 3 dakika). Ama iyi yönden düşünürsek, artık mavi ekran hatası almıyorum 😁 sürücü daha stabil görünüyor. Tekrar teşekkür ederim.

Bir de stabil sürücü olduğu için GeForce Experience'ı yükletmedim. Sıkıntı olur mu?

Rica ederim :) GeForce Experience otomatik olarak sürücü güncelliyor mu bilmiyorum. Ancak güncellemiyorsa kullanabilirsiniz.

Rica ederim :) GeForce Experience otomatik olarak sürücü güncelliyor mu bilmiyorum. Ancak güncellemiyorsa kullanabilirsiniz.
Otomatik güncellemiyor ama sürekli güncelle bildirimleri geliyor. Pek faydasını görmedim, oyun optimizasyonlarını direk oyunun kendi ayarlarından yapabiliriz. Bir de sürekli hesaptan çıkış yapıyor, sürekli giriş yapmak zorunda kalıyorum 😕

Otomatik güncellemiyor ama sürekli güncelle bildirimleri geliyor. Pek faydasını görmedim, oyun optimizasyonlarını direk oyunun kendi ayarlarından yapabiliriz. Bir de sürekli hesaptan çıkış yapıyor, sürekli giriş yapmak zorunda kalıyorum 😕

O zaman kullanmanıza çok da gerek olduğunu düşünmüyorum. Size kalmış tabii.

Geri
Yukarı