Dayımın çok kazanması beni cezbediyor

Selman Kara1111

Femtopat
Arkadaşlar ben daha 15 yaşındayım ve okul hayatım orta düzeyde gidiyor iyiyim denebilir fakat.
Bana gelen bir şans var, dayım kuyumcu pırlanta falan takıyor ve aylık ortalama 35K falan kazanıyor, bana da şans verdiler gel yanımda çırak olarak başla. İlk başlarda 1.5k falan sonra gittikçe yükselecek ama bilmiyorum yani üniversite tutturmak zor yazılımcı olmak istiyorum hatta PC'de toplayacağım ama en fazla 7K falan alırım yazılımcı olsam, o da zor yani bir taraf da hemen para alıp garanti zengin olmak orta mutluluk-bir tarafta riskli bir meslek para kazanmaya başlamam en az 23 yaşında falan ama sevdiğim bir meslek bilmiyorum ya dayımın bu kadar kazanması beni de cezbediyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Dayının yanında hep çırak kalırsın. Dayının yanında olduğun sürece o maaş askeri ücretin üstüne çıkmaz. 35.000 kazanıyorsa sana 1.500 veriyorsa zaten hiç bulaşma bence. İnsan en azından yeğenine askeri ücret olsun verir. Okulunu okumaya ve çocukluğunu yaşamaya bak bence.

Bundan tam 4 sene önce dayım gel Almanya'ya işlerin başına geç demişti. Çok sağlam kazanıyor. Ben ise okumayı seçtim. Hukuk fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim kara kara ne yapacağımı düşünüyorum mezun olduktan sonra. Bana çok güzel bir söz söylemişti. Türkiye'de okuyup 4 5bin liraya çalışacağına gel yanıma 4 5 bin Euro ben sana vereyim diye. O yüzden 1.5k maaş sonra yükselirim vs diye düşünüp okul hayatını harcama henüz çok gençsin.

Dayının yanında hep çırak kalırsın. Dayının yanında olduğun sürece o maaş askeri ücretin üstüne çıkmaz. 35.000 kazanıyorsa sana 1.500 veriyorsa zaten hiç bulaşma bence. İnsan en azından yeğenine askeri ücret olsun verir. Okulunu okumaya ve çocukluğunu yaşamaya bak bence.
Hocam arkadaş kuyumcuda sadece boş boş duruyordur. Daha 15 yaşında. Maaş 15 yaşına göre iyi.

O işe başlayacaksın diye illa o işi yapmana gerek yok, git çalış. Hem para kazanırsın hem de deneyim kazanırsın. Bence düşünmeden çalışmaya başla.

Geri
Yukarı