Ailenin iş bul baskısı

enes1624

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle 16 yaşındayım ve lise son sınıfa yeni geçtim yaz tatili olduğundan beri ailem işe gir diye baskı yapıyor. Ailemin durumu iyi tek babam çalışıyor emlak işi yapıyor ama rahat geçiniyoruz ama sadece benim çalışmamı istiyor. İstedikleri para da değil sadece çalışmam. Ailemden para isteyen biri değilim evde oturup film falan izlemem onlara dert oluyor. Ve batıyor yaz tatili geldiğinden beri her sabah nefret ede ede uyanıyorum. Evde beni gormeye tahammül edemedikleri için istemeye de olsa çıkıyorum boş boş zaman geçiriyorum dışarıda ya da int kafeye gidiyorum sırf zaman geçsin diye. Arkadaşlarım da yaz boyu ya memleketlerindeler ya da PC başındalar. Tum gun onlar evde durmamı istemedikleri için dışarıda oluyorum. Akşam 6 gibi geliyorum babam sorun yapmıyor ama annemle aram çalışmadığım çok kotu benden nefret ediyor. İşe girmek istemiyorum çunku kole gibi çalıştırıyorlar. Burger King ile görüştüm arkadaşım vasıtası ile ama arkadaşım çok zor olduğunu söyledi. Ben ilk başta inanmadım ama sonra internette çalışan yorumlarını görünce vazgeçtim. Garsonluk istedim ama çay bardağını bile zor getiren biriyim. Meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum. Bölümüm ile ilgili bir meslek istiyorum ama 18 altı alan yer yok. Ne yapsam bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşın 16 ve lise sona geçtin...

Ben 14 yaşımdan beri günde yaklaşık 18 saat çalışıyorum. Babamın işlettiği alkollü mekanı devraldım ve 5 yılı tamamen bende olmak üzere 11 yıldır çalışıyorum, aslında bakarsan hayat böyle geçecek bir şey. Şimdi benim kardeşim 16 yaşında yanımda çalışmaya başladığından beri sürekli isyanda, gergin, sinirli ve mutsuz. O yaşlarımda ben de öyle olduğumu hatırlıyorum, sanırsam 20'li yaşlarıma kadar öyle geçti ama çalışmadan gerçekten bir şey olmuyor.

Şimdi ben sana bir yer bul aç benim gibi günde 18 saat çalış demiyorum, hayat okulda olduğu gibi kitap okuyarak para kazandırmıyor. Kaldı ki çalışmaya başlamak büyümek için önemli bir adımdır ve iş hayatında gelecekte kendini başarılı olarak görmek istediğini tahmin ediyorum. Çünkü herkes ister.

Ben de öyle istediğim için günde 18 saat çalışıyorum. Yaklaşık 4 yılda kendime 1 daire 1 araba ve hatta yeni bir iş kuracak kadar bir sermaye yaptım, borsa ve forex aracılığıyla sermayemi arttırdım sürekli. Hayat para üzerine dönüyor bunu anlamak biraz uzun sürdü ve aileni de anlıyorum, onların başlarına bir şey gelirse eğer ilerleyebileceğin düzeyde iş bilmeni istiyorlar.

Benim tavsiyem de çalışman üzerine, ancak başkasının yanında çalışmak bana göre değil dersen babanın bir ofisi var ise oraya geç, baban evde dursun müşteri vesaire gelirse ararsın gelir, ufak tefek temizlikler yapar dosyaları vesaire düzenlersin hem işi de öğrenirsin emlak güzel bir kapı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı