İnceleme DayZ hakkında ne düşüyorsunuz?

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Konu başlığında belirttiğim gibi, bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen 2015'den beri ben devamlı oynarım. Çoğu hayatta kalma, zombi temalı oyunlara göre çok çok daha kaliteli, iyidir bana göre. Her ay devamlı güncelleme gelir, yeni silahlar, yapılar, eşyalar ekleniyor. Devamlı yenilik geliyor kısaca. Diğer oyunlara göre de bir hayli zor bir oyun. Örnek verecek olursam, vurulduğunuz zaman bandajla hemen iyileşmiyorsunuz. Eğer mermiden açtığı yaradan dolayı enfeksiyon kaparsanız belirli ilaçlarla onları iyileştirmeniz gerekmekte.

Oyunun haritas (chernorus+), oldukça büyük bir harita. Bu büyüklük, boş bir harita değil aslında. Yer yer orman, büyük şehirler, kasabalar ve askeri üslerden oluşmakta. Ama ne kadar büyük olursa olsun, bu oyunda ormanın ortasında bile insanlarla karşılaşabiliyorsunuz. Çok başıma geldi, gelmeye de devam ediyor :D "burada kesin insan çıkmaz, güvenli. Kamp ateşi yakıp yemek pişirelim" dersiniz. Bir bakmışsınız kamp ateşini gören insanlar sizi öldürmek için geliyor.

Oyun içerisindeki silahlardan bahsetmem gerekirse, (bana göre) 3 kısım silah var. Bunlardan ilki, sivil silahları; eski model tüfekler, bazı tabancalar ve pompalı tüfekler. Bunlar herhangi evlerden çıkabiliyor. Diğeri ise, uzun menzilli tüfekler. Bunlar da aynı şekilde evlerden çıkabiliyor. Ama biraz şanslı olmanız lazım. Son olarak da askeri sınıf silahlar. Bunlar, otomatik silahlar (M4A1, M16, ak serisi gibi üst düzey askeri sınıf silahları) bunlar genelde askeri üslerden ve oyunun haritasında şansa rastlayabileceğiniz oyun içi "helicrash" denilen helikopter enkazlarından bulunuyor.

Tabii, diğer oyunlar gibi mermim bitti "r" tuşuna basıp yeni şarjör takıyım havasında değil :D ilk önce boş şarjörü elinize alıp, silaha uygun mermileri şarjöre takıp ondan sonra silahınıza takmanız gerekmekte. Oyunun sevdiğim yanı zorluğu.

Oyundaki base sistemi ise, duvarlardan ve kapılardan oluşmakta. Dilediğiniz her yere base kurabilirsiniz. Evlerin içi, orman, kale. Nere olursa. İlk önce tahtadan duvarlar veya kapılar yapıp daha sonra dilerseniz metallere çevirebilirsiniz.

Dediğim gibi, oyunu ilk çıktığı zamandan beri oynarım. 2014'te arma2 oyununa "mod" olarak çıkan oyun, 2015 tarihinde kendi oyun olarak çıktı. Yaklaşık 1.8k saatim var. Hala da oynarım, zerre sıkılmadan. Oyun içi bazı görsellerim ekte.

Oyuna dair o kadar çok şey var ki anlatacak, bu konu bile çok kısa oldu emin olun. Toksik gazlı bölgeler, ormanın içinde ansızın çıkan, size saldıran ayılar veya kurtlar, veya küçük bir detay olarak, eğer biri size ateş ettiyse (yakınınıza) o mermi ıslık sesi gibi gelmesi. Okuyan olursa, daha fazla sıkmamak için kısa tutmaya çalıştım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde hayatta kalma oyunları oynayan biri değilim ama başka oyundaki klan arkadaşlarım alınca beraber oynamak için bende almıştım.
Aslında, topluca bir şekilde oynayınca çok daha zevkli oluyor Dayz. Tekrar deneyin derim ama çok pahalı oldu maalesef. Malum oyun oynamakta lüks oldu artık.

Konuya ek olarak, oyun içi kendi çektiğim bazı görseller;

4.jpg

3.jpg

2.jpg

5.jpg

Geçenler de gözüme takıldı. Güzel kaliteli duruyor. Hayatta kalma temalı çok oyunlar oynadık. Yoksa şans verilmeye değer.

Güzel olduğunu duydum ama hiç oynamak nasip olmadı. Yaz indirimlerinde iyi bir indirim gelirse alacağım. Topluca gezen gruplar falan eğlenceli gözüküyor army gibi gezen tayfalar var :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

250TL olmasa, alacaktım. Genelde indirimlerde 70-80TL arası oluyordu eskiden. Fakat zam gelmiş. Belki bu yaz indirimlerinde 80 - 90 TL olur da alırız.:)
Hocam oyunun ilk fiyatı 64 tl idi en azından ben o fiyattan almıştım 2015'de falan :D İndirim zamanında düşerse öneririm kesinlikle.
Güzel olduğunu duydum ama hiç oynamak nasip olmadı. Yaz indirimlerinde iyi bir indirim gelirse alacağım. Topluca gezen gruplar falan eğlenceli gözüküyor army gibi gezen tayfalar var :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam oyunun ortamı cidden efsane :D

Biz de (2 kişilik grubumuz var) dün aynısını yapmıştık :D Adamı bayıltmıştım, ardından elini kelepçeleyip işkence yapmıştım :D Zehirli yemekler yedirmirmiştim :D

Hocam oyunun ilk fiyatı 64 TL idi en azından ben o fiyattan almıştım 2015'te falan :D İndirim zamanında düşerse öneririm kesinlikle.

Hocam oyunun ortamı cidden efsane :D

Biz de (2 kişilik grubumuz var) dün aynısını yapmıştık :D Adamı bayıltmıştım, ardından elini kelepçeleyip işkence yapmıştım :D Zehirli yemekler yedirmirmiştim :D

İstek listesine ekledim. Eğer güzel bir indirimi olursa alacağım.

Geri
Yukarı