DCS World için Simulator masaüstü sistem önerisi

Bütçe
40.000

BurakBey34

Yoctopat
Daha fazla  
dcs steam 1.png

dcs req 1.png

Herkese selam,

DCS uçuş simulasyonum için laptoptan masaüstüne terfi etmek istiyorum. Özetle sistem topluyorum gereksiz para vermeden en uygun sistemi yaratmaya çalışıyorum. Önce elimdeki verileri söylemek ve daha sonra tavsiyelerinizi duymayı çok isterim.
şu an DCS için MSI laptopumda RTX 3080, 32 GB RAM, ve i7 10870h işlemci kullanıyorum. VR (virtural reality olarak ) HP'nin reverb G2 modelini kullanıyorum. Joystick olaraksa Thrustmaster hotas var.

dcs reverb.png

dcs hotas 1.png

Laptopum çok ısınıyor ve zorluyorum gibi geliyor, ayrıca çok gürültülü...masaüstüne geçmek istiyorum. Dcs oyunu özellikle multiplayer için 32 GB RAM istiyor.

Sistem:

Ekran kartı:
RTX 3080 düşünüyorum. Daha fazlasına ihtiyacım olduğunu sanmıyorum.
RAM: DDR5 64 GB planlıyorum. (şimdilik 32 GB'la da idare edebilirim, fiyat arttıran RGB gibi şeylere hiç ihtiyacım yok)
Anakart: En cahil olduğum konu. İnternete kablo ile bağlanıyorum anakart Wi-Fi'ya ihtiyacım yok. RAM için sanırım 4 slot lazım 4x16 64 GB için. Hafıza için 1 SSD ve 1 M.2 slotu yeterli olur. Ne tavsiye edersiniz?
İşlemci: i5 12600K 10 çekirdek ve 3.7GHz ile RTX 3080'i rahat ettirir gibi geliyor sizce fazla mı ya da az mı ne önerirsiniz? (render video edit falan yapmıyorum).
Güç kaynağı:?
Soğutucu:?
Kasa:? RGB ışıklı falan istemiyorum güzel hava alsın yeter neticede masanın altında duracak.

Önerileriniz neler? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• dcs reverb.png
    dcs reverb.png
    680,5 KB · Görüntüleme: 41
  • dcs steam 1.png
    dcs steam 1.png
    699,9 KB · Görüntüleme: 31
  • dcs steam 1.png
    dcs steam 1.png
    699,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Oglum yillardir 1080ti ile sorun yasamadan Oculus Rift DE ile i5 6600k, 32gb ram makinasinda kullaniyordu. Gecen gun eski 2080Ti'imi ona verdim, yuzde 30 oraninda artis yasadigini belirtti.

DCS su anda RTX destegi olmadigindan dolayi zaten cok fazla gereksinim duymuyor.

Eger baska bilgi almak isterseniz, kendisinin DCS'de 1500 saate yakin bilgisi var. Steam'den ekleyip iletisim kurmak isterseniz haber vermeniz yeterli.

Geri
Yukarı