DDR 3 RAM Tavsiyesi

Gustave Le Boon

Hectopat
Mevcut 8 GB RAM var elimde ancak bilgisayarımın tek RAM yuvası çalıştığından 4 GB kullanabiliyorum sadece. Bundan dolayı RAM almayı düşünüyorum. Video düzenleme, Bluestack gibi RAM isteyen uygulamalar kullanıyorum. 4 GB RAM ile yine işlemlerimi yapabiliyorum ama vasat bir şekilde oluyor yani çok kasıyor bilgisayar. 8 GB almam yeterli olur mu ? 16 GB almak zorunda mıyım ? Bu programları kullanırken RAM'in MHZ miktarı mı önemli yoksa bellek boyutu mu ? Her türlü site olabilir Aliexpress falan dahil kargodan yana zaman sıkıntım yok RAM elime ulaşsın yeter. Bu arada öğrenciyim tavsiyelerinizi ona göre verirseniz sevinirim. Çok abes fiyatlar olmaması temennimdir

Anakart : M5A78L-M LX V2 | Motherboards | ASUS Global

8 GB 1600 MHz RAM uygun olacaktır, yapacağınız işlemler basit. MHz ve bellek boyutu birbirlerini taşımalılar. 4 GB 1866 MHz RAM kullanmaktansa 8 GB 1600 MHz daha iyi olacaktır.

Anakartın diğer slotu çalışmadığından emin misiniz? Emin değilseniz şu an kullandığınız RAM özelliklerinden önereyim ve belki çalışıyorsa 8+4 GB kullanırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı