DDR 3 RAM'li PC'ye DDR 4 RAM takılır mı?

Laptopta anakart değiştirebilir miyim, değiştirirsem ne önerirsiniz?
Yani onu biraz latife amaçlı belirtmiştim. :) Olmaz değil, olur da anakartı bulması bir de onu kasaya oturtması sıkıntı ki haydi bir şekilde bulup kasaya da uydurdunuz diyelim DDR4'e geçince işlemci soketi de yüksek ihtimalle değişeceği için bir de onun maliyeti çıkacak maalesef.

Yani onu biraz latife amaçlı belirtmiştim. :) olmaz değil, olur da anakartı bulması bir de onu kasaya oturtması sıkıntı ki haydi bir şekilde bulup kasaya da uydurdunuz diyelim DDR4'e geçince işlemci soketi de yüksek ihtimalle değişeceği için bir de onun maliyeti çıkacak maalesef.

Yani ben de bunu duyunca böyle bir şey var mı deyip gerçekten araştırmıştım.Şakanıza kandım😅

Yani ben de bunu duyunca böyle bir şey var mı deyip gerçekten araştırmıştım.Şakanıza kandım😅
Ünlem koymalıydım, affedersiniz. :( Esasen olmaz değil, olur da anakart boyutu uymazsa kasayı da anakartı da eğer anakartla birlikte soket değişirse işlemciyi de revize etmeniz lazım da o maliyete zaten yenisini alırsınız. Tabi bir de işçiliği var...

Bu yüzden masaüstü bilgisayarları çok seviyorum. İstediğin parça değişim, ekleme, çıkarma yapabiliyorsun. Zamanla parçalarda değişim rahat rahat yapabiliyorsun. DDR3- DDR4 slotları farklı olduğu için anakart değişimi yapman lazım.
Laptop da hard disk, Ram gibi değişiklikler belirli ölçüde yapabiliyorsun ama anakart değişimi çok zor. Kasaya uymayabilir, uysa bile çok bir performans yükseltmesi sağlayacağını sanmıyorum. Yani bence değmez.

En iyisi yeni bir laptop hocam...

Yeni laptop alacağıma kasa toplarım daha iyi bence. Ama laptopuma SSD disk taksam ve RAM arttırsam performans artar. Benim bilgisayar 8 GB RAM destekliyor. Ama ben 16 takmak istiyorum. Bu durum için işlemci değiştirmek işe yarar mı?

Yeni laptop alacağıma kasa toplarım daha iyi bence. Ama laptopuma SSD disk taksam ve RAM arttırsam performans artar. Benim bilgisayar 8 GB RAM destekliyor. Ama ben 16 takmak istiyorum. Bu durum için işlemci değiştirmek işe yarar mı?

Hayır yaramaz, anakart değişikliği yapman gerekir.

Bu yüzden masaüstü bilgisayarları çok seviyorum. İstediğin parça değişim, ekleme, çıkarma yapabiliyorsun. Zamanla parçalarda değişim rahat rahat yapabiliyorsun. DDR3- DDR4 slotları farklı olduğu için anakart değişimi yapman lazım.
Laptop da hard disk, RAM gibi değişiklikler belirli ölçüde yapabiliyorsun ama anakart değişimi çok zor. Kasaya uymayabilir, uysa bile çok bir performans yükseltmesi sağlayacağını sanmıyorum. Yani bence değmez.

Doğru diyorsunuz ama laptopun taşıma avantajı var ve benim gibi zevkine düşkün biriyseniz uzanıp film izlemek çok zevkli 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı