DDR3 12 GB RAM vs 16 GB RAM

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. RAM almak istiyorum. 12 GB RAM ile 16 GB RAM arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi olur. Şu an 6 GB takılı. Alacağım RAM'lar DDR3.

Bütçene göre artık sanırım 4+2 kullanıyorsun. 4+8 yaparsan 8 GB'ın yarısını alarak 4+4 çift kanal çalışır ve kalan 4 bu performansa etki etmeyip ek alan olarak durur. Direkt 8+8 yaparsan tamamı çift kanal çalışır.

Selam arkadaşlar. RAM almak istiyorum. 12 GB RAM ile 16 GB RAM arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi olur. Şu an 6 GB takılı. Alacağım RAM'lar DDR3.
Hangisi daha iyi olur derken yanlış bir tabir bu. Hangisi daha mantıklı demen gerekir yoksa her halükarda 16 GB iyi olur. Oysa mantıklı desen akla bütçe gelir ve arada çok büyük fark varsa 12 GB önerileri gelir.

Letgo linki

Selam hocam. Arkadaşların dedikleri gibi 4x4 16 GB veya 2x8 16 GB yapmanız çift kanal kullanılacağı için daha sağlıklı ve performanslı olur. İlgilenirseniz satılık Crucial Ballistix tactical 2x8 16 GB setim mevcut. 1600MHz ve CL değerleri 8-8-8-20. 1866MHz ve üzerine sorunsuz çıkıyor. Letgo'dan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bütçene göre artık sanırım 4+2 kullanıyorsun. 4+8 yaparsan 8 GB'ın yarısını alarak 4+4 çift kanal çalışır ve kalan 4 bu performansa etki etmeyip ek alan olarak durur. Direkt 8+8 yaparsan tamamı çift kanal çalışır.

Kullanıdğım anakartta 6 adet RAM slotu var. 3'ü beyaz 3'ü siyah renkte. Buna nasıl bir RAM takmalıyım sizce? Şu an üzerinde 2+2+2 6 GB DDR3 1333 MHz RAM var. Max 1333 MHz destekliyor. Böyle sormak daha mantıklı sanırım.

Son düzenleme:
Kullanıdğım anakartta 6 adet RAM slotu var. 3'ü beyaz 3'ü siyah renkte. Workstation bir anakart. Buna nasıl bir RAM takmalıyım sizce? DDR3 1333 MHz RAM destekli. Böyle sormak daha mantıklı sanırım.

X58 soket anlaşılan anakart. Anakart modeli nedir? Ve ne için kullanıyorsunuz ona göre konuşayım.

Geri
Yukarı