DDR3 ile DDR4 Arasında Ciddi Fark Var Mı ?

Namelessone1905

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar hep kafama takılıyor. Ben Eylül 2015'de AMD'den Intel İ5 4460'a geçmiştim yani DDR3. DDR3 bellek ile DDR4 bellek arasında ciddi fark var mı ?

@Namelessone1905 eğer zengin değil iseniz bir sonraki mimariyi bekleyebilir. Bir sonraki mimari ile daha iyi bir sistem kurabilirsiniz. Şu an için Haswell mimarisinden Skylake mimarisine geçişin fazla bir faydası olmaz.
Yok o kadar bütçem yok maalesef. Şuan 300 liram var ve SSD almayı planlıyorum. Size göre DDR3 sistemlerin ömrü bitti mi yada kolay biter mi ?

@Namelessone1905 ekran kartı kendi sahip olduğu bellekten daha fazla bir veri paketi geldiği zaman bir kısmını alıyor ihtiyacı olduğunda diğer kısmını alıyor. Bu şekilde döngülü bir şekilde dokuları işliyor. Bu da tepkime süresine etki ediyor. Bu yüzden grafiklerde doku bozulmaları meydana gelebiliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı