Çözüldü DDR3 sistemi stabil hale getirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
AMD Athlon II X2 250.
ASUSTeK M4N68T-M-v2
DDR3 4 GB(2+2)
ATI Radeon HD 2600 Pro.

Şu an Windows 10'lu bir SSD'li çalıştırıyorum. Normal video açtığımda aşırı kasıyor. Windows gezginler, ayarlar gibi şeylerde oldukça yavaş. İşlemci ilk başta hep 100 de idi şu an 70 civarlarında. Her tıkladığımda yüze doğru gidiyor. RAM 4 de 2.7 de duruyor.
Nedense YouTube'da pek takılma olmuyor.

Bu bilgisayarı canlandırmak, stabil hale getirmek istiyorum. Tavsiyeleriniz nedir?
RAM mi takmalıyım, başka işletim sistemi mi kurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun grafik kartıymış. Daha güçlü bir grafik kartı takınca bilgisayar günlük kullanım seviyesine çıkıyor. Üstüne oyun bile oynatabiliyor.
AMD Athlon II X2 250.
ASUSTeK M4N68T-M-v2
DDR3 4 GB(2+2)
ATI Radeon HD 2600 Pro.

Şu an Windows 10'lu bir SSD'li çalıştırıyorum. Normal video açtığımda aşırı kasıyor. Windows gezginler, ayarlar gibi şeylerde oldukça yavaş. İşlemci ilk başta hep 100 de idi şu an 70 civarlarında. Her tıkladığımda yüze doğru gidiyor. RAM 4 de 2.7 de duruyor.

Bu bilgisayarı canlandırmak, stabil hale getirmek istiyorum. Tavsiyeleriniz nedir?

RAM'den önce işlemci değiştirmelisiniz. Oyun oynuyor musunuz?

AMD Athlon II X2 250.
ASUSTeK M4N68T-M-v2
DDR3 4 GB(2+2)
ATI Radeon HD 2600 Pro.

Windows home ghost spectre kur. Modifiyeli windows 10 kurmak istemiyorsan mem reduct indir kur. Ayarlarına girip tüm herşeyi tikle. Bir temizlemende yaklaşık 2 gb kadar ram temizliyorsun. 3-4 kere tıkla sistem deli kasıp birden rahatlayacak. Quick CPU kurup aynı şeyi yapabilirsin memory kısmından.

RAM'den önce işlemci değiştirmelisiniz. Oyun oynuyor musunuz?
Oyun için başka bilgisayarım var.
Windows 8.1 Home kurun ya da RAM'i artırıp Windows 10 Home kullanmaya devam edin.
Neden arttırmalıyım? Bilgisayar ram in tamamını bile kullanmıyorki?
Windows home ghost spectre kur. Modifiyeli windows 10 kurmak istemiyorsan mem reduct indir kur. Ayarlarına girip tüm herşeyi tikle. Bir temizlemende yaklaşık 2 gb kadar ram temizliyorsun. 3-4 kere tıkla sistem deli kasıp birden rahatlayacak. Quick CPU kurup aynı şeyi yapabilirsin memory kısmından.
Daha az uğraştıracak bir yöntem biliyor musun?

Dalga mı geçiyorsun zaten yazdım ve zaten iki tane RAM var.

Görmemişim kusura bakmayın. RAM'lerin birini 4 GB yapabilirsiniz. İşlemci olarak destek listesini aşağıya bırakıyorum. Bana soracak olursanız Phenom IIX4 işlemci tercih edebilirsiniz.

1634657549262.png

Daha fazla işlemci destekliyor ben bu kadar sığdırabildim. M4N68T-M V2 - Destek

Sorun grafik kartıymış. Daha güçlü bir grafik kartı takınca bilgisayar günlük kullanım seviyesine çıkıyor. Üstüne oyun bile oynatabiliyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı