DDR4 3200MHz RAM önerisi

umutcan97

Hectopat
Merhaba, programda bu şekilde gözüküyor. 2 slot 4'er GB RAM var. Bu değerlere uygun bir tane RAM alarak sadece birini değiştirerek uyumlu şekilde kullanabilir miyim, olursa RAM önerir misiniz? Yoksa 2 tane birden mi almam gerekir?

Dosya Ekleri

• IMG_0831.jpeg
    IMG_0831.jpeg
    254,6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_0830.jpeg
    IMG_0830.jpeg
    265,7 KB · Görüntüleme: 11
Yeni aldığınız belleğin hızı sisteme takılı olan en yavaş bellek hangisiyse ona eşitlenecek. Yani 1833mhz belleğin yanına 3600mhz takarsanız ikisi de 1833mhz frekansında çalışır. Diyeceğim o ki bence eski belleklerinizden kurtulma vakti gelmiş.

Yeni aldığınız belleğin hızı sisteme takılı olan en yavaş bellek hangisiyse ona eşitlenecek. Yani 1833mhz belleğin yanına 3600mhz takarsanız ikisi de 1833mhz frekansında çalışır. Diyeceğim o ki bence eski belleklerinizden kurtulma vakti gelmiş.
anladım hocam yani bir tane 16 gb alıp 20 gp kullanmaktansa 2 tane 8er gb almak daha mantıklı olur öyleyse.
Kullanabilirsiniz bir tane alarak da, bütçeniz ne?
hocam 1500 tlye kadar almayı düşünüyorum

hocam merhana dediğiniz gibi 2 tane almaya karar verdim de bana bu değerlere uyumlu ram önerebilir misiniz ?hiç anlamıyorum bu işlerden

Son düzenleme:
hocam merhana dediğiniz gibi 2 tane almaya karar verdim de bana bu değerlere uyumlu ram önerebilir misiniz ?hiç anlamıyorum bu işlerden
Hocam bunun için konu açsanız daha iyi. Benim piyasası hakkında bilgim yok bu belleklerin.

2 adet bundan alabilirsiniz.

SO-DIMM. Arkadaş laptop kullandığını söylememiş. Fotoğrafları inceledim de ben yine de göremedim hocam siz daha iyi bilirsiniz. SO-DIMM olduğu CPU-Z üzerinden nasıl anlaşılıyor?

SO-DIMM. Arkadaş laptop kullandığını söylememiş. Fotoğrafları inceledim de ben yine de göremedim hocam siz daha iyi bilirsiniz. SO-DIMM olduğu CPU-Z üzerinden nasıl anlaşılıyor?

RAM kodundan RAM'in ne olduğunu görebilirsiniz fakat ben gecikmeden anladım, masaüstünde genelde 3200'e CL22 RAM olmaz.

Geri
Yukarı