DDR4 Notebook RAM önerisi

oky808mafia

Decapat
Daha fazla  
Laptopum ramlarden dolayı dar boğaz yapıyor gibi hissediyorum.O yüzden ram yükseltmesi yapıcam.Acaba yardımcı olur musunuz? Tercihen 2x8 gb (Görev yöneticisinden aldığım ekran alıntısı pc boş durumdayken alındı.Arkaplanda çalışan hiçbir uygulama yok)

Dosya Ekleri

• ANAKART.PNG
    ANAKART.PNG
    14,7 KB · Görüntüleme: 38
  • BELLEK 2.PNG
    BELLEK 2.PNG
    30,6 KB · Görüntüleme: 42
  • HAFIZA.PNG
    HAFIZA.PNG
    17,5 KB · Görüntüleme: 44
  • RAM.PNG
    RAM.PNG
    23 KB · Görüntüleme: 33
  • SPD.PNG
    SPD.PNG
    20,2 KB · Görüntüleme: 42
CL değeri olarak da gayet güzel. Bunu almanı tavsiye ederim.

RAM'in olması gerekenden daha düşük bir frekansta çalışıyor. 3200MHz olması gerekirken 2667MHz'de çalışıyor.

İşlemci desteklemiyor 3200 MHz. Bu yüzden çalışabileceği hıza düşürüyor otomatik.

İşlemci desteklemiyor 3200 MHz. Bu yüzden çalışabileceği hıza düşürüyor otomatik.

Çok saçma değil mi madem desteklemiyor neden 3200MHz koymuşlar acaba.

Dostum desteklemediğini nereden anladın?Yardımcı olabilir misin? 3200 e çıkarabilmem mümkün mü?
Dostum desteklemediğini nereden anladın?Yardımcı olabilir misin? 3200 e çıkarabilmem mümkü

ayrıca msi afterburner ile işlemcimi 3200 yapsam bir zararı olur mu

Son düzenleme:
Dostum desteklemediğini nereden anladın? Yardımcı olabilir misin? 3200'e çıkarabilmem mümkün mü?

Tarayıcına, i7 9750H yaz ve ilk çıkan Intel'in sitesine gir. Sayfayı aşağıya indirince Max frekans ve maksimum desteklediği RAM kapasitesi yaziyor.
Belli başlı RAM OCları var fakat tavsiye edilmiyor. Ufak bir hatalı voltaj RAM'i çöp eder.
3200 MHz alırsan otomatik olarak işlemci ile senkronize olur RAM'ler ve hızı 2666 MHz'e ayarlar. Bu durum sorun teşkil etmez.

Tarayıcına, i7 9750H yaz ve ilk çıkan Intel'in sitesine gir. Sayfayı aşağıya indirince Max frekans ve maksimum desteklediği RAM kapasitesi yaziyor.
Belli başlı RAM OCları var fakat tavsiye edilmiyor. Ufak bir hatalı voltaj RAM'i çöp eder.
3200 MHz alırsan otomatik olarak işlemci ile senkronize olur RAM'ler ve hızı 2666 MHz'e ayarlar. Bu durum sorun teşkil etmez.
Baktım şimdi işlemci maksimum 4,50ghz destekliyor.İşlemcimi oc edebilir miyim zarar olur mu ? Nasıl yapılır ? OC yapmamı önerir misin?
Baktım şimdi işlemci maksimum 4,50ghz destekliyor.İşlemcimi oc edebilir miyim zarar olur mu ? Nasıl yapılır ? OC yapmamı önerir misin?
Çünkü ramlerim normalde 3200Mhz destekliyor

Baktım şimdi işlemci maksimum 4, 50GHz destekliyor. İşlemcimi OC edebilir miyim zarar olur mu? Nasıl yapılır? OC yapmamı önerir misin?

Çünkü RAM'lerim normalde 3200MHz destekliyor.

Ondan değil arkadaş bundan bahsediyor.

RAM'ın 3200 olsa bile işlemcin en yüksek hangi frekansı desteklerse o frekansta çalışır örneğin RAM'in 3200 MHz ama işlemcin 2600 MHz desteklerse 2600'de çalışır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 30

RAM'ın 3200 olsa bile işlemcin en yüksek hangi frekansı desteklerse o frekansta çalışır örneğin RAM'in 3200 MHz ama işlemcin 2600 MHz desteklerse 2600'de çalışır
Dostum ben de diyorum ki işlemcimi overclock etsem ramler ile sabitlenir.İşlemcimi overclock etmem ne kadar mantıklı pcye zarar verir mi veya önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı