Rehber DDR4 RAM Çipleri

Normal bir program. İlginç. Teknik destek ile ilgili isterseniz arkadaşları etiketleyebilirim.
Sanırım benim bios ayarlarında ram yazma ile alakalı ayarlar kapalıymış. Açılırken öyle bir uyarı veriyor ona ramen zorlayınca donuyor bilgisayar. Şimdi birde OC felan uğraşıyorum elimdekinden de olmayayım dedim saldım :)

Nanya C-Die 😐?
Biri de Hynix C-Die, JJR-C-Die mi yoksa diğeri mi bilmiyorum ama Hynix C-Die.

Son düzenleme:
Nanya C-Die diye bir çip göremedim hiçbir yerde.

Anlamadım.
DRAM Manufacturer: Nanya Technology
Die Density/count
8GB C-Die (18nm)/ 1die

ValueRAM olduğu için olabilir mi? Diğer çip Hynix C-Die olarak gözüküyor.

DRAM Manufacturer: Nanya Technology
Die Density/count
8 GB C-Die (18nm)/ 1die

ValueRAM olduğu için olabilir mi? Diğer çip Hynix C-Die olarak gözüküyor.

Anladım. Zaten genel olarak Nanya kalitesiz bir çip ürettiği için eklemesek de olur bence.🙂

Samsung C Die ortalama? KEKW derim ben buna.

3600 CL18'de bile TestMem5 yapınca error veren bir çipe ortalama RAM demek için ağır bilgisiz olmak gerekir. Benimki gibi çok iyi bir bin sahibiysen anca o zaman 3800 CL18 falan yapabiliyorsun.

Micron B Die genel olarak kötü demişsin ancak iyi olan modeli var 16 Gbit Rev.B Die modeli Rev.E Die'dan daha iyi mesela.

Micron E Die'lar da kendi içerisinde iyi ve kötü modellere sahip. Seri numaralarından anlayabilirsin bunu. Mesela D9ZFW, o "güya" kötü dediğin Nanya A Die'dan daha kötü ama isim olarak o da Micron E Die geçiyor.

Micron E Die içerisindeki en iyi modeller C9BLM ve C9BKV'dir. tRCDRD değeri bu modellerde diğer Rev.E Die'lara göre 2 daha düşük olabiliyor. Bu da yaklaşık 2ns kazanç demek Latency tarafında.

Geri
Yukarı