Rehber DDR4 RAM Çipleri

Hocam elimde 2 adet XPG D30 var ben ne kadar OC yapabilirim, bir adet XPG Z1 gözüküyor sizi yanıltmasın.
1634930671652.png1634930695313.png

Yeni 3200 CL 16 olanlardan da C9BJZ çıkıyor.
D9WFL, Adata RAM'lere özel bişey D30 da falan var dediğin gibi, normal Ballistix'te yok.

D9VPP ise eski Ballistix'lerden çıkıyor. Tactical Tracer RGB veya Ballistix Sporttan falan, artık onlar üretilmiyor.
Yok yenisinden de çıkartan gördüm D9VPP'yi.

Yeni 3200 CL 16 olanlardan da C9BJZ çıkıyor.
D9WFL, Adata RAM'lere özel bir şey D30 da falan var dediğin gibi, normal Ballistix de yok.

D9VPP ise eski Ballistix'lerden çıkıyor. Tactical Tracer RGB veya Ballistix Sport'tan falan, artık onlar üretilmiyor.

@BerkayZ87 Karıştırmıştır. RAM konusu gerçekten biraz karışık. Ve bence o kadar detaya gerek yok onun için ayrı bir konu açmak gerek.
Hocam elimde 2 adet XPG D30 var ben ne kadar OC yapabilirim, bir adet XPG Z1 gözüküyor sizi yanıltmasın.
Eki Görüntüle 1195828Eki Görüntüle 1195829

D30 en iyi F/P RAM'dır Micron E-Die çipiniz var OC potansiyeli yüksek.

@BerkayZ87 Karıştırmıştır. RAM konusu gerçekten biraz karışık. Ve bence o kadar detaya gerek yok.
Nasıl gerek yok? Bu detaylar zaten RAM çiplerini iyi veya kötü yapıyor. Böyle bir rehber açıp bu özelliklere değinmeyip direkt Micron E Die iyi diyerek üstünden geçersen yanlış bir rehber yapmış olursun.

D30 en iyi F/P RAM'dır Micron E-Die çipiniz var OC potansiyeli yüksek.
Tam da 10 numara örnek geldi konuya. Adamda D9ZFW var ve sen OC potansiyeli yüksek diyorsun 😂

Nasıl gerek yok? Bu detaylar zaten RAM çiplerini iyi veya kötü yapıyor. Böyle bir rehber açıp bu özelliklere değinmeyip direkt Micron'e Die iyi diyerek üstünden geçersen yanlış bir rehber yapmış olursun.

Hayır, öyle değil başka bir konuda anlatmak lazım diyorum yani tam anlatamadım bu konu bitti artık seri numarası üzerine çalışmadım.

Tam da 10 numara örnek geldi konuya. Adamda D9ZFW var ve sen OC potansiyeli yüksek diyorsun 😂

:)

Gerçekten hastayım galiba daha yeni dedin ama hala Micron E-Die görüyor gözüm. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı