DDR5 beklenmeli mi?

DDR5 çıkınca DDR4 çok ucuzlar bence. Acelesi yoksa beklenir. Ama pahalı olur biraz. O yüzden DDR5 çıkınca eğer DDR5 3000mhz (Daha fazla olabilir sadece örnek) CL14 falan olabilirse mükemmel olur.

2020 veya 2021 de iki firmanında DDR5'e geçeceği söylentileri var henüz belli değil, Intel saçma bir şekilde yeni soket ve chipsetinde DDR4 çıkarırsa 3 yıl DDR5'e geçmez, AMD belirsiz 2020 dahil mi hariç mi muhabbeti yüzünden bence daha zamanı var.
Ne olursa olsun zaten pahalı olacaklar ve son kullanıcıyı ilgilendiren oyun olarak farkedilebilir bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Enteresan testler izledim performans serisi DDR3 bilmem ne RAM'inin DDR4 bilmem neyden iyi olduğunu test ediyorlar vs. ben de anlamadım :)

Bence oyun anlamında RTX veya bunun gibi ek özellikler çıkarsa ileride bunlarla beraber performans artışı için 5600MHz DDR5 RAM falan çıkar yoksa şuan ki oyun motorlarıyla DDR3 RAM bile kafi.

DDR5 RAM çoktan çıkmıştır uygun anakart bile çıkmış olabilir. Pazarlama stratejisi yüzünden piyasada olmayabilir bilirsiniz bu işleri önce çıkar, eskiler stoklardan tüketilir sonra yeniler önümüze koyulur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı