DDR5 RAM 2019 Yılına Yetişecek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

JEDEC tarafından yapılan açıklamalara göre yeni RAM standardı 2019 başında piyasada olacak. Bilgisayar hafızası alanındaki standartları belirleyen konsorsiyum olan JEDEC tarafından yapılan açıklamalar, DDR5 standardındaki yeni modellerin 2019 başından itibaren piyasada olmasının beklendiğini ortaya koydu. Özellikle Rambus firması bu konuda hayli iddialı ve çalışır durumdaki ilk DDR5 prototiplerine sahip olduklarını bildiriyorlar. Halen piyasadaki geçerli RAM […]

DDR5 RAM 2019 Yılına Yetişecek Technopat

Daha fazlası...

Bende de DDR3 8Gb ram var. Şuana kadar ram'in yetmediği bir durumla karşılaşmadım. Kafadan 5 sene daha idare eder beni, o zamana kadar da DDR6 çıkar piyasaya :)

Yıl 2021, Üç sene sonrasında DDR5 RAM'leri gördük. Maalesef yetişmedi 2019'a.
Aynen öyle ben daha yeni DDR4'e geçtim DDR5 çıktı 😀
Akıllarda tek soru hocam DDR5'in performansı DDR4'ü bırakmamıza ihtiyaç duyaracak mı? Evet yeni teklonoji iyidir ancak CL değerleri aşırı düşündürüyor beni yeni sistem veya dizüstü almayı planlıyorum 😀

Hiç çıkmasa daha iyiydi. Ben bu DDR5 belleklerin olayını daha çözemedim. Yüksek frekanslı DDR4 belleklerden ne farkı var anlamış değilim. 5200MHz CL 18 Falan olsa anlarım ama bunlar bildiğin DDR4 belleklere hız aşırtma yapıp DDR5 diye piyasaya sürülmüş gibi eğreti duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı