DDR5 sistem 19 bin TL!

Şahsen ben bu sisteme 6650xt takmazdım, yeni nesil işlemci, yeni nesil anakart ve yeni nesil ramlere eski nesil giriş-orta seviye kart gitmemiş. Bence 3050 taksalar bile bu fiyat yine iyi fiyat olurdu. Gördüğüm kadarıyla tek kanal ram ve ram yada ekran kartını yükseltmek isterseniz +16 GB ram için 2400+ ve 6750xt için 5400+ TL ekliyor, eğer alıp bazı parçaları değiştirip eski parçaları farklı bir şekilde değerlendirecekseniz son derece iyi sistem ama orijinal hali ile bu fiyat bazında sıra dışı bir performans alamazsınız hatta bazen tek kanal ram canınızı biraz sıkabilir. Sistemi alanlara imkanları var ise dışarıdan + 16gb ddr5 ram eklemlerini öneririm.

Bana absürt geldi videoyu izledim denk gelip. Sebebim çok açık 20 bin liraya ekran kartını yükseltip DDR4 kullanmak bana daha mantıklı geliyor doğrusu. DDR5 sistemlerle sorunum yok ama henüz standart olmamış seviye ve DDR5 olsun diye 20k verip ekran kartımdan kısmam ben.
R5 5600 + 6700xt mi yoksa bu sistem mi? Ekran kartı FPS farkını yeni nesil işlemci kapatıyor gibi. God of War ve RDR2 için karşılaştırmalar bu şekilde.

R5 5600 + 6700XT mi yoksa bu sistem mi? Ekran kartı FPS farkını yeni nesil işlemci kapatıyor gibi. God of War ve RDR2 için karşılaştırmalar bu şekilde.

Tek söyleyebileceğim RX 6700 XT RX 6650 XT'nin fersah fersah üzerinde 2K oyun kartı. Alıp sorunluyken değişime yolladım para iadesi yaptılar o indirimde almadığıma kahroldum. Diğer taraftan R5 5600 yerine 5600X alırsan önümüzdeki 5 yıl DDR5 aklına gelmez. DDR4 PS4 durumunda değil ki o bile daha geçmedi tamamen öyle düşün. Performansa yorum yapamam karşılaştırma yapacak donanımım olmadı.

Geri
Yukarı