DDR5 sistem kurmak gerekli mi?

hocam ddr5 destekli amd işlemciler belki alınabilir bu bütçe bandında fakat nvidia 4000 serisinin çıkış fiyatları ve üstüne konacak vergilerle 40-50k'lık pc nasıl toplayim ? Kartın kendisi zaten o fiyatlardan çıkacak.
RTX 4090 gibi uçuk kartlar değil de RTX 3080 veya RTX 3080 TI performansındaki RTX 4000 kartları beklemek lazım. Mimari gelişimle RTX ve DLSS'deki gelişimler için RTX 4000 serisinin diğer kartları da beklenebilir bence.

Bunları yazarken hangi oyunda hangi çözünürlükte kaç FPS beklediğini bilmediğimden tahmin yürütüyorum.

RTX 4090 gibi uçuk kartlar değil de RTX 3080 veya RTX 3080 TI performansındaki RTX 4000 kartları beklemek lazım. Mimari gelişimle RTX ve DLSS'deki gelişimler için RTX 4000 serisinin diğer kartları da beklenebilir bence.

Bunları yazarken hangi oyunda hangi çözünürlükte kaç FPS beklediğini bilmediğimden tahmin yürütüyorum.
hocam o kadar detaycı değilim fakat nvidia kartları bekledikçe doların da artacağını düşünerekten zararlı çıkacağımı düşünüyorum. Bide zaten teknololoji sürekli gelişen bir şey. Onu alsam bu sefer de onun bi tık iyisi çıkacak. Şuan sadece salı günkü amd işlemcilerini bekliyorum. Onlarla bi kasa toplamaya niyetim var. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı