AMD sistem kurmak çok gerekli mi?

SafakGuler

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
Öncelikle ben üç yıl önce ikinci el sistem topladım internetten parçaları tek tek uygun bulup adamların yanına giderek satın aldım. Sistemim şu;
Sapphire çift fan RX 570.
G4560.
B150M Bazooka LGA 1151.
Hyprex 8 GB DDR4.
Corsair CX750W 80+bronz.
Gördüğünüz gibi bu sistemle 3 yıldır, CS:GO, LoL, 2017'ye kadar çıkmış hikaye oyunlarını gayet güzel 1080p seviyesinde yüksek-orta-düşük ayarlarda oyuna göre optimize ederek oynuyordum fakat bu sene cod-warzone, PUBG gibi oyunları oynadığım zaman FPS droplar, FPS droplar olmasa bile 40-50 FPS'i geçemiyorum benim size danışma sebebim ise eskiden olduğu gibi tekrar ikinci el parçaları araştırmaya başladım ve i7 6.nesil 7.nesil gibi işlemcilerin ikinci el fiyatları 1.500 TL civarlarında satıcıya göre 100 TL az veya fazla olabiliyor. Technopat'ta çok aktif olup yazı yazmasam, konu açmasam bile forumu ve konuları okuduğum çok oluyor ve çoğu kişi AMD sistem öneriyor ve benim AMD hakkında hiçbir fikrim yok, amd+3,+4,+5 ne oluyor, anakart pinleri ile işlemci pinleri neye göre denk geliyor, alacağım anakarta şu anki RAM'ime uyacak mı, bu konular hakkında beni bilgilendirebilir misiniz ve son olarak sorum sizce bir i7 6.veya 7.nesil alıp sadece takıp oyunlara direk girmek mi? Alacağım Intel k ibareli olup tekrardan 2,3 yıl sonra yetmediği zaman Z ibareli anakart alıp overcloklayabilirim, ve RAM takviyeleriyle yeni oyunlara ayak uydurabilirim. Yoksa her şeyi tek tek satıp anakart ve işlemciyi amd-ryzen yapmak çok da büyük avantaj mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı