Debian + GNOME vs Ubuntu

Muhtemelen defalarca yeni bölüm oluşturdunuz, ondan disk doldu. O bölümleri silin, istediğiniz kadar boş bir alan haline getirip bir kez o bölümü düzenleyip kurulumu başlatın. Yine olmazsa bölümleri silip elinizle diski bölümleyin.
Her seferinde siliyorum hocam bölümleri. Ardından yeniden deniyorum.

ISO'yu tekrar yazdırıp elinizle bolümleyin. Olmazsa muhtemelen ISO kaynaklı bir hata vardır, hatta çözülmüştür bile.
2,3 kere isoyu yazdırdım usbye. Ondan sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Hemde elinle bölümlemeyi de denedim bugün 2,3 kere. Şimdi önerdiğiniz KDE plazma desktop versiyonunu indiriyorum.

@EldrithcWraith Bunun çözümünü buldum fakat çözümün nasıl yapılacağını bilemiyorum buradaki adamla aynı hata kodlarını alıyorum.

Son düzenleme:
Debian stabil bir dağıtımdır. Ubuntu ise Debian tabanlı ve kolaylığı hedef alan bir dağıtımdır. Yani tabanlar aynı olduğundan RAM falan fark etmez o kadar. Ayrıca ayar konusunda 2'si de aşağı yukarı aynı. Yani yeniyseniz ubutnu ya da Linux Mint seçip sonradan Debian da kurabilirsiniz. Zaten Arch falan da bir sürü dağıtım denersiniz ileride.

Ubuntu, Debian'ı baz alıyor ama saf bir Debian değil farklar var.
Linux Mint Ubuntu tabanlıydı sonra Debian'a geçtiler yanlışım yoksa.

Linux Mint de Ubuntu tabanlı fakat garip olan Ubuntu'nun da Debian tabanlı olması. Debian sürümünün olayı ne bilmiyorum.

Linux Mint de Ubuntu tabanlı fakat garip olan Ubuntu'nun da Debian tabanlı olması. Debian sürümünün olayı ne bilmiyorum.
Ubuntu, Debian'ın test sürümünü taban olarak alıyor. Debian'ın stabilitesini Ubuntu'da bu nedenle göremiyoruz. Ubuntu şirketlerle çok içli dışlı olduğu için tıpkı Windows gibi bir çok gereksiz sayabileceğimiz hizmet barındırıyor. Bundan dolayı da aslında Ubuntu'yu taban alan dağıtımlara Debian tabanlı demek yerine Ubuntu tabanlı diyoruz.

Debian stabil bir dağıtımdır. Ubuntu ise Debian tabanlı ve kolaylığı hedef alan bir dağıtımdır. Yani tabanlar aynı olduğundan RAM falan fark etmez o kadar. Ayrıca ayar konusunda 2'si de aşağı yukarı aynı. Yani yeniyseniz ubutnu ya da Linux Mint seçip sonradan Debian da kurabilirsiniz. Zaten Arch falan da bir sürü dağıtım denersiniz ileride.
Fark eder hocam. Hiç saf Debian ve Ubuntu denemediniz sanırım. Saf Debian minimal, tertemiz bir dağıtımdır. Ubuntu ise bir çok gereksiz arkaplan hizmetiyle gelir. Ubuntu şişirilmiş, ağırlaştırılmış bir dağıtımdır. Bu Xubuntu, Lubuntu gibi hafifliği hedef alan sürümlerde bile geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı