Debian mı Linux Mint mi?

Bu şapşal (sitem anlamında kullandım) POP! Store'dan Steam'i indirmeye çalışıyor ama bir bug'dan dolayı GNOME shell'i silmek zorunda kalıyorsunuz. Tabi store buna izin vermiyor. Tabi azimli kahramanımız bu sefer de apt kullanarak indiriyor ve uyarı yazısını (bu işlemi gerçekleştirirseniz DE silinecek gibisinden bir uyarı) onaylayarak indirmeyi başlatıyor. Sonrası malum işte. Baya gırgır geçildi bu konuda :D
Tabi bu olaydan sonra bug fixlendi.
Olur oyle seyler 😅

Bu şapşal (sitem anlamında kullandım) pop! Store'dan Steam'i indirmeye çalışıyor ama bir Bug'dan dolayı GNOME Shell'i silmek zorunda kalıyorsunuz. Tabi Store buna izin vermiyor. Tabi azimli kahramanımız bu sefer de apt kullanarak indiriyor ve uyarı yazısını (bu işlemi gerçekleştirirseniz de silinecek gibisinden bir uyarı) onaylayarak indirmeyi başlatıyor. Sonrası malum işte. Bayağı gırgır geçildi bu konuda :D
Okumayı bilseydi, böyle bir sorun olmayacaktı. Bu bir bug değil, okumamanın dezavantajı. Uyarı açıkça görünüyor. Linus'un okumaması Pop_!OS'in sorunu olduğu anlamına gelmiyor.

Bu şapşal (sitem anlamında kullandım) POP! Store'dan Steam'i indirmeye çalışıyor ama bir bug'dan dolayı GNOME shell'i silmek zorunda kalıyorsunuz. Tabi store buna izin vermiyor. Tabi azimli kahramanımız bu sefer de apt kullanarak indiriyor ve uyarı yazısını (bu işlemi gerçekleştirirseniz DE silinecek gibisinden bir uyarı) onaylayarak indirmeyi başlatıyor. Sonrası malum işte. Baya gırgır geçildi bu konuda :D
Aslında Manjaro'da on numara bir dağıtım onu da kullanabilir. Debian ve Ubuntu'ya çok alternatif var, o an hangisini gözüne kestirdiyse kursun denesin işte 😄

Okumayı bilseydi, böyle bir sorun olmayacaktı. Bu bir bug değil, okumamanın dezavantajı. Uyarı açıkça görünüyor. Linus'un okumaması Pop_!OS'in sorunu olduğu anlamına gelmiyor.
Linus okumadı o yazıyı ama aynı zamanda kurmakta istiyordu. Her halükarda Masaüstünü nukelayacaktı. System76'nın hatası yok mu sence ? Neden bir uygulama yüzünden komple masaüstü gidebilir ?

Linus okumadı o yazıyı ama aynı zamanda kurmakta istiyordu. Her halükarda masaüstünü nukelayacaktı. System76'nın hatası yok mu sence? Neden bir uygulama yüzünden komple masaüstü gidebilir?
Hatası var, yok demiyorum. Paketleme bugu olduğu belliydi, ve çabucak düzeltildi. Ben çıkan uyarı ve Linus'un sanki her şey normalmiş, uyarı yokmuş gibi izin vermesinden ve sistem bozulduğunda şaşırmasından bahsediyorum.

Ayrıca nukelamak zorunda değildi, eminim Steam'in deb dosyasını resmi siteden indirseydi sorunsuz kurulacaktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı