Ubuntu vs Linux Mint vs Kali Linux vs Debian vs Elementary OS

Hangi Linux dağıtımı daha çok kullanılıyor (popüler) yazmak istemeyenler oy verebilir.

• Oy verenlerin toplamı
    41
  • Anket kapandı .

tecnoemo

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet bu 5 Linux dağıtımı bayağı popüler ve ben bugün hangisinin daha çok kullanıldığını merak ettim ve konuyu açtım.
Ubuntu mu, Linux Mint mi, Kali Linux mu, Debian mı, Elementary OS mu?
Evet Linux kullananlar yorumunu yazabilir.
Diskimin 2. bölümüne Pardus kuracaktım ama kararsız kaldım o yüzden lütfen yorum yazabilir misiniz?
Anket açabilirsem oradan oylayabilirsiniz.
Bu konun asıl açılaması;
Ubuntu vs Linux Mint vs Kali Linux vs Debian vs Elementary OS
4 GB RAM'ım var.
Hangisi?
Linux kullanan herkes yazabilir.

Ne için kullanacaksınız peki hocam? Eğer internette gezinmek için veya film-müzik dinlemek için ise ElementaryOS yükleyin geçin. Eğer siber güvenlik ve programlamaya ilginiz var ise Kali Linux indirin. Programlama ve günlük kullanım için Ubuntu veya Mint kullanabilirsiniz. Ne için kullandığınızdan önemsiz deneyim olarak benim önerim ise ElementaryOS olur.

Ne için kullanacaksınız peki hocam? Eğer internette gezinmek için veya film-müzik dinlemek için ise ElementaryOS yükleyin geçin. Eğer siber güvenlik ve programlamaya ilginiz var ise Kali Linux indirin. Programlama ve günlük kullanım için Ubuntu veya Mint kullanabilirsiniz. Ne için kullandığınızdan önemsiz deneyim olarak benim önerim ise ElementaryOS olur.
Başlangıç dostu bir işletim sistemi?
Bunların arasında Linux Mint daha popüler.
Ama toplamda Ubuntu, türevleri ile öndedir.
Benzer tabanlı en popüler dağıtım MX Linux.
işte bende o yüzden Linux Minte daha çok ilgi duyuyorum.
Evet Ubuntu türevleri ile önde.
Benzer tabanlı derken ne demek istedin anlamadım😶

Ben normalde hiçbir zaman Debian tabanlı dağıtım kullanmam düzenli. Fakat eski deneyimlerime dayanarak Debian bana en saf ve stabil deneyim verdi. Söz dinleyen işletim sistemiydi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı