Debian Testing ile Sid arasındaki fark nedir?

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Debian Testing ile Sid arasındaki fark nedir? 1 haftalığına Debian kullanmak istiyorum ve Arch Linux gibi güncellemeleri hızlı hızlı almak istiyorum. Hangi sürümü tercih etmeliyim? Ve bunların indirme linklerini bir türlü bulamadım. Debian siteyi fazla karışık yapmış sanki. 😄

Debian sid unstable anlamına gelmektedir. Bir paket güncelleme alınca (virüslü de olabilir) Unstable'ye girer. Bir paketin unstable -> testing -> stable diye bir döngüsü vardır. Paket 2-10(aciliyete göre) gün içinde otomatik olarak testing kısmına girer.

Eğer güncellemeleri hızlı almak istiyorsan ya Arch ya Fedora ya da Gentoo kullan. Debian stable kullanılmazsa değmez.

Debian sid unstable anlamına gelmektedir. Bir paket güncelleme alınca(virüslüde olabilir) Unstable'ye girer. Bir paketin unstable -> testing -> stable diye bir döngüsü vardır. Paket 2-10(aciliyete göre) gün içinde otomatik olarak testing kısmına girer.

Eğer güncellemeleri hızlı almak istiyorsan ya Arch ya da Gentoo kullan. Debian stable kullanılmazsa değmez.

Şu an zaten halihazırda Artix Linux Runit kullanıyorum. Konuda yazdığım gibi, 1 haftalığına deneyeceğim bir dağıtım olacak. Sanırım Debian Sid kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı