Debriyaj ayağımda ağrı yapıyor

index.jpg

Belki debriyaj sert ayarlanmış. Ve sürekli debriyaj basılı kullanmıyorsun umarım.

Normalde manuel kullanan birisine deneteyim, o kişi de sert derse servise götürürüm olmadı. Sadece durma ihtimalim olduğunda basıyorum, veya vites azaltıp yükseltirken. Yeni olduğum için stop etmemek adına sadece kalkışlarda kavramada biraz daha uzun tutuyorum.

Otomatik vitesli olmayan araba şehir içinde kullanılmaz.

Bence de öyle fakat piyasa da araba yok resmen, manuel buldum ve çok da bekleme imkanım yoktur. Fiyatı da biraz cazip geldi.

Otomatik arabamı satıp yerine manuel bir araç aldım. Yıllardır otomatik araç sürüyorum, öyle ki en son manuel kullandığımda direksiyon sınavındaydım. Tarihi bile hatırlamıyorum.

2 gündür manuel sürüyorum ve şu an ayağımda sanki bir kas ağrısı var. Hamlanmış gibi bir halde. Sizce debriyaja yanlış mı basıyorum? Yoksa ilk zamanlarda normal mi?

Araç: Fiat 500.
Dostum arada bir ayağını kaldır. Stres yapıp, sürekli debriyajın üstünde tutuyon galiba 😂 Bu arada otomatiği satmakla çok büyük hata etmişsin. En rahatı otomatik, bi gaz bi fren, akülü araba sürer gibi. Düz yol ak git ya 😁

Arabam yok, yeni araç alıp manuel alanları da hiç anlamıyorum. Otomatik vites varken, rahatlık varken insanlar neden manuel alıyor?

Üretim azmış pandemide, otomatik araçlara da talep çokmuş. Ben de istemezdim ama bulamadım. Başka araç olurdu belki ama hayalimdeki aracı tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı