Decathlon demir döküm ağırlık setine fazla para vermeye değer mi?

mertutux

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, evde spor yapabilmek için dumbell/halter seti arıyordum. (evde de halihazırda bir set var fakat maksimum 7.5kglik var ve ağırlığı değiştirilemeyen türden.) Decathlon'daki setler çok pahalı, yeterli kiloda alınca 3-4K tutuyor. Fakat Trendyol/Hepsiburada’daki dumbell/halter setleri çok daha ucuz, genele baktığımda ortalama 400-500TL gibi fiyatları var. Yorumlarda ise bazıları dandik olduklarını vs. söylenmiş. Uzun vadede kullanmak için Decathlon'daki sete fazla para vermeye değer mi? Yoksa 400-500TL'lik setlerden alıp geçmeli miyim?

Hocam decatlondaki ürünler döküm demir o yüzden pahalı. 400 500 TLlik olanlar plastik içinde kum veya beton var. Bende döküm halter seti var iyi mi iyi yıllardır duruyor. Ama 4 5 bin liraya değmez. Plastik alıp geçin.

O kadar paran varsa yıllık gym üyeliği alabilirsin.
Konuya ekleyecektim aslında ama vazgeçtim, evimin yakınında 1 tane GYM var eskiden iyiydi fakat şu sıralar kalabalık oluyor hep. Bu sebepten dolayı evde yapmak istiyorum.

Hocam decatlondaki ürünler döküm demir o yüzden pahalı. 400 500 TLlik olanlar plastik içinde kum veya beton var. Bende döküm halter seti var iyi mi iyi yıllardır duruyor. Ama 4 5 bin liraya değmez. Plastik alıp geçin.
Plastik olanlar da bir tık büyük oluyor, ama ağırlık ağırlıktır ondan alayım o zaman.

Başlangıç seviyesi için sizi götürür ancak ileride yetmeyecektir o plastikler.
Neden ki? Aynı ağırlık sonuçta arttırma olanağım yok mu? Decathlon'daki uzun demir bardan alıp yanına da çapı aynı olan plastik ağırlık plakalarını almayı düşünüyorum.

Neden ki? Aynı ağırlık sonuçta arttırma olanağım yok mu? Decathlon'daki uzun demir bardan alıp yanına da çapı aynı olan plastik ağırlık plakalarını almayı düşünüyorum.
Barın boyutu yetmiyor ya da dumbell'a yeterince ağırlık takılmıyor. Hem de plakalar çok büyük olduğu için zorluk yaşatıyor bazı hareketlerde.

Geri
Yukarı